Офіційний веб-сайт

Василь Симоненко «На схрещених мечах. Вибрані твори»

Видавництво «Пульсари», м. Київ, 2004 р., 384 с.

ISBN 966-01-0320-4 (серія)

ISBN 966-7671-77-1

Передмова Олеся Гончара

Упорядкування, післямова і коментарі Віктора Костюченка

 

Анотація

Василь Симоненко ‑ постать, яка сколихнула суспільну думку України кінця 50-х ‑ початку 60-х років. Як спрагла земля вбирає в себе цілющу вологу дощу, так народ взяв у свою національну свідомість його чисту, правдиву поезію. Пропоноване видання ‑ найповніше з усіх досі виданих книг шістдесятника Василя Симоненка. Воно охоплює поетичні, прозові твори, статті, щоденник, листи поета. Розраховане на широке коло читачів.

 

Олесь Гончар:

«З глибини народного життя вийшла поезія Василя Симоненка. З мужності народу, з горя його і його звитяжної боротьби виспівалась вона. Звідси той дух непоборний, яким вона пройнята, звідси та розпашіла пристрасть, яка буяє в ній. Вітер часу не остудив Симоненкових поезій, вогнем душі жевріють вони й сьогодні, як і тоді, коли вперше так жагуче й неповторно вибурхнулись у світ».

 

Віктор Костюченко:

«Василеві Симоненку було не повних 29 років, коли він полишив цей світ. Усього лише 10 років творчої діяльності. Та за цей короткий час він устиг створити і виколисати таку щемку думу про свій знедолений народ, що іншим буває не під силу за все життя...

Правда, правдивість, правдолюбство у творчості В. Симоненка посіли провідне місце. В цьому він бачив обов’язкову умову художнього освоєння. Чи торкався глобальних проблем: історія, народ, влада,‑ чи мовилося про конкретні людські взаємини. І саме завдяки цьому ми так глибоко сприймаємо художню правду у творах В. Симоненка, віримо поетові».