Офіційний веб-сайт

Василь Касіян «Автопортрет»

Видавництво «Веселка», м. Київ, 2004 р., 671 с.

ISBN 966-01-0320-4 (серія)

ISBN 966-01-0314-Х

Упорядкування, підготовка тексту, ілюстрацій, передмова та післямова

Яреми Гояна

 

Анотація

Книжка ця унікальна в українському письменстві й мистецтві. її автор ‑ Василь Касіян ‑ словом і графічним штрихом вирізьбив на скрижалях часу живий портрет своєї епохи і власний автопортрет сина цієї епохи. Митець із когорти ренесансних титанів праці, які прийшли в мистецтво після Шевченка, ровесник трагічного і величного XXвіку, на верховині якого воскресла держава Україна, Василь Касіян жертовно працював і жив для України, і в цьому диво художника.

Диво Касіяна ‑ це краса вірності рідній землі, що живе-ясніє зі слова та ілюстрацій, що творять «Автопортрет».

Упорядкував тексти та ілюстрації, написав есе-передмову і післямову лауреат Національної премії України Імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України Ярема Гоян ‑ син Олени, рідної сестри Василя Касіяна.

Видання уперше так широко являє зібрану воєдино значну частину великої спадщини художника, відкриває мистецьку серію в «Бібліотеці Шевченківського комітету» і через чверть віку, як митець відійшов у вічність, повертає світле ім’я великого українця Василя Касіяна.

 

Ярема Гоян:

«Що загадкового в касіянівському штриху?

Думаю, що в графічному штриху Касіяна живуть і мистецька муза Шевченка-художника, і філософія теорії відносності, і динаміка часу, і загадковість простору, яким пливуть, мов лодії предків, його живі штрихи».