Офіційний веб-сайт

Василь Голобородько «Летюче віконце. Вибрані поезії»

Видавництво «Український письменник», м. Київ, 2005 р., с.463 с.

ISBN 966-579-174-5

Вступні статті Івана Дзюби

Редактор Володимир Коломієць

 

Анотація

Перше найповніше видання вибраних творів відомого поета, лауреата Державної (з 2000 р. ‑ Національної) премії України імені Т. Г. Шевченка під загальною назвою «Летюче віконце», до якого ввійшло все те краще, що написане автором напередодні його шістдесятиріччя.

У творчості найвизначнішого з поетів-постшістдесятників Василя Голобородька оживає прадавній світ рідної міфології, світ казки. Певно, як спротив нівеляційним процесам було оце шукання національно специфічного, що розтягнулося на роки, продовжується до сьогодні.

 

Іван Дзюба:

«Свого часу появу віршів В. Голобородька привітала критика. Відгукувався і автор цих рядків. Але книжка його вийшла тільки тепер. І мимоволі думаєш про те, яким же рясним на таланти було покоління «пізніх шістдесятників», «постшістдесятників» ‑ і скільки втратила наша література. Скільки ще має відбутися отих «запізнілих прибуттів», про одне з яких Василь Голобородько написав у однойменному вірші своєї збірки! А втім, вони «запізнілі» тільки в одному значенні: затримані, перепинені. Але не невчасні! Вони й сьогодні потрібні! Що ж до Василя Голобородька, то поштовх, який він дав українській поезії, привів у рух нові сили в ній. Не тільки ряд його ровесників, а й дехто з «вісімдесятників» внутрішньо з ним споріднені, хоч, може, й не усвідомлюють цього, оскільки йдеться, звісно ж, не про наслідування».