Офіційний веб-сайт

Варшавський книжковий ярмарок: до Польщі їдуть Андрухович, Винничук, Забужко

Україна стане почесним гостем Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві. Він проходитиме 25-28 травня в Палаці культури і науки. Тут можна буде придбати книжки українською та зустрітися з письменниками. Зокрема, країну представлять Юрій Андрухович, Юрій Винничук, Галина Крук та багато інших.

 

Літературні заходи у Варшаві за участю авторів та видавців з України проходитимуть під гаслом "Мільйони мостів". Деякі зустрічі пожна буде переглянути в прямову ефірі онлайн.

 

До Варшави приїде 30 українських письменників

Стенд України буде розташований у Мармуровій залі Палацу культури і науки під номером 120, повідомляє сайт книжкового ярмарку. Тут можна буде придбати видання українською мовою від близько 45 видавництв, познайомитися з українськими авторами. Також тут організують куточок для дітей.

До Варшави приїдуть понад 30 авторів з України, які візьмуть участь у 40 літературних заходах. Серед імен: Юрій Андрухович, Остап Сливинський, Юрій Винничук, Катерина Бабкіна, Галина Крук.

"Насичена програма заходів з популяризації української культури та літератури, в якій кожен знайде щось для себе, включатиме зустрічі з авторами, літературні дискусії та автограф-сесії. Також на відкритій сцені ярмарку відбудуться майстер-класи з найменшими читачами та вистава за участю музикантів з України", - пишуть організатори.

У рамках ярмарку також відбудеться спільний польсько-український фестиваль "Сила слова – польсько-українські літературні діалоги". Це серія зустрічей і діалогів письменників, журналістів, інтелектуалів з Польщі та України. Зустрічі відбуватимуться польською та українською мовами.

 

"Сьогодні сучасна українська література є надзвичайно унікальною, важливою складовою європейської цивілізації, адже вона сформована стражданнями, жертовністю та справжнім героїзмом українського народу, який захищає свою Батьківщину від російського варварства. Для нас велика честь прийняти пропозицію стати почесним гостем цьогорічного Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві, і ми докладемо всіх зусиль, щоб цей захід пройшов на найвищому рівні", – сказав посол України в Польщі Василь Зварич.

Програма фестивалю створена у співпраці з Інститутами книги України та Польщі та організатором ярмарку. Її фінансує Міністерство культури та національної спадщини Польщі.

Минулого року у ярмарку взяли участь понад 500 учасників із 13 країн. Загалом за чотири дні відбулося понад 1000 подій – зустрічей на сценах і в окремих зонах. Ярмарок відвідало близько 90 тисяч осіб.

 

Автор: Анна Балакир

Джерело: ukrayina.pl