Офіційний веб-сайт

В Україні знімуть фільм про Володимира Івасюка

Розпочато роботу над стрічкою «Червона рута» Тимура Ященко («Черкаси») про композитора, поета і співака Володимира Івасюка. Співавтором сценарію картини виступить Наталка Ворожбит («Погані дороги»).

Автор ідеї та режисер майбутнього фільму – Тимур Ященко, відомий воєнною драмою «Черкаси» про спротив українських моряків під час окупації Криму у 2014 році.

«Володимир Івасюк заслуговує на великий екран як ніхто інший з видатних українців, на мою думку. Це потужна особистість з унікальною музичною спадщиною. Досить непросто висвітлити цю трагічну історію. Але я ставлю за мету максимально об’ємно висвітлити на екрані непересічну людину, а не зробити йому пам’ятник», – розповів режисер.

Стрічку зніматиме кінокомпанія «Пронто Фільм». Наразі триває робота над збором архівних матеріалів.

Над сценарієм разом із Ященком працюватиме Наталка Ворожбит. Її режисерський дебют «Погані дороги» (2020) цьогоріч висунуто від України на «Оскар» у категорії «Міжнародний повнометражний фільм». Також Наталка Ворожбит є володаркою «Золотої Дзиґи» за фільм «Кіборги» у номінації «Найкращий сценарій» (2017) та шоуранеркою серіалу «Спіймати Кайдаша».

 

Джерело: cinema.in.ua

На фото: Володимир Івасюк.

 

Довідково

Володимир Михайлович Івасюк (4 березня 1949 року, Кіцмань, Чернівецька область, УРСР ‑ 24/27 квітня 1979 року, Брюховицький ліс під Львовом, УРСР) ‑ український композитор-виконавець, мультиінструменталіст, поет. Герой України (2009 року, посмертно). Відзначений Національною премією України імені Тараса Шевченка (посмертно) 1994 року за видатний внесок у розвиток українського національного музичного мистецтва.

Один із основоположників української естрадної музики. Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, виконавець пісень, живописець.

18 травня 1979 року його знайдено повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна радянська версія ‑ самогубство ‑ викликала сумнів громадськості як того часу, так і тепер. Відповідно до неофіційної версії, смерть Івасюка ‑ це вбивство, здійснене органами КДБ за наказом вищого керівництва СРСР. Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 року у Львові перетворився на масову акцію протесту проти радянської влади.

Архіви цієї справи, що зберігаються в Москві, дотепер ані родичам, ані працівникам музею Івасюка не відкривають, посилаючись на гриф «таємно», можливо, тому, що ще живі багато учасників тих драматичних подій. Самі ж родичі Івасюка вважають, що Володимира вбили.

26 січня 2009 року Генеральна прокуратура України поновила давно закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка, але в листопаді 2012 року справу закрито нібито через відсутність складу злочину.

12 червня 2014 року Генеральна прокуратура України знову поновила закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка.

Колишній прокурор Львівської області Роман Федик у лютому 2015 заявив, що Володимир Івасюк був убитий «співробітниками КДБ».

13 червня 2019 року Київський науково-дослідний інститут судових експертиз дійшов висновку, що композитор-виконавець Володимир Івасюк фізично ніяк не зміг би вчинити самогубство.