Офіційний веб-сайт

В Україні відзначають День пам'яті і примирення

Символом Дня пам'яті і примирення є червоний мак. Радянська символіка в Україні заборонена.

В Україні в середу, 8 травня, відзначається День пам'яті і примирення, присвячений пам'яті більш ніж 80 млн жертв Другої світової війни. У цьому році в Україні ця дата відзначається вп'яте.

День пам'яті і примирення був проголошений рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року. У резолюції ООН пропонується державам-членам, неурядовим організаціям і приватним особам відзначати один або обидва ці дні - 8 і 9 травня як День пам'яті всіх жертв Другої світової війни. В Україні ця дата була введена в березні 2015 року указом президента Петра Порошенка.

Свято було встановлене Верховною Радою в 2015 році. Відповідно до закону, в Україні 8 травня встановлюється Днем пам'яті і примирення на честь всіх жертв Другої світової і відзначається щорічно. Символом Дня пам'яті і примирення є червоний мак. Радянська символіка заборонена.

При цьому 9 травня в Україні залишається державним святом - Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

В Україні до Дня пам'яті та примирення приурочені меморіальні і урочисті акції, які повинні відбутися 8 і 9 травня.

Нагадаємо, під час Другої світової війни в Україні загинули, за різними оцінками, від 8 до 10 млн осіб, з них цивільного населення - близько 5 млн. Водночас 2,2 млн були вивезені на примусові роботи в нацистську Німеччину, 10 млн втратили притулок. Повністю було зруйновано понад 700 міст і селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

 

За інформаціє інтернет-ресурсу

Korrespondent.net