Офіційний веб-сайт

Відбулась робоча нарада, присвячена впровадженню цифрової бібліотеки

25 жовтня в Комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка відбулась робоча нарада за участі керівника Секретаріату Комітету Вікторії Костюченко, начальника відділу підтримки книговидання Українського інституту книги Юрія Марченка, представників видавництв «Києво-Могилянська академія», «Криниця», «Либідь», «Балтія-дррук», «Український письменник», «Дніпро», «Грамота», «Музична Україна», «Веселка», «Просвіта».

На робочій нараді обговорювалась участь вітчизняних видавництв у проекті «Українська цифрова бібліотека», який реалізується за бюджетні кошти Українським інститутом книги.

Начальник відділу підтримки книговидання Українського інституту книги Юрій Марченко поінформував учасників робочої наради про цілі і завдання, які потрібно вирішити в процесі реалізації проекту. За його словами, «Українська цифрова бібліотека» надасть можливість українцям читати сучасні книжки на смартофонах і планшетах, видавці ж отримають ще один канал поширення своїх видань.

Зазначимо, що напередодні в інтерв’ю Радіо Свобода міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський заявив про те, що електронна бібліотека також дозволить забезпечити доступ дітей до книг за допомогою Інтернету.

Ближчим часом Український інститут книги подасть на затвердження нову редакцію «Положення про Українську цифрову бібліотеку», замовить відповідне програмне забезпечення, розробить інструменти валідації та почне укладати договори на розміщення їх в УЦБ.