Офіційний веб-сайт

Уряд створив Нацкомісію зі стандартів державної мови

Орган перевірятиме рівень володіння українською для набуття громадянства чи зайняття визначених законом посад.

У середу, 6 листопада, Кабмін створив Національну комісію зі стандартів державної мови. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

 «Сьогодні, 6 листопада, Кабінет міністрів на своєму засіданні створив Національну комісію зі стандартів державної мови», - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що комісія також перевірятиме рівень володіння державною мовою для набуття громадянства чи зайняття визначених законом посад.

Крім того, уряд розпочав формування стратегії у сфері культури і мистецтва, якому передуватиме проведення соціологічного дослідження для забезпечення доступу громадян до споживання культурних послуг, доступу до мистецтва.

Нагадаємо, 16 липня в Україні набув чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Згідно з законом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська – і вона обов’язкова для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави. Публічне приниження чи зневажання української є підставою для притягнення до юридичної відповідальності. За навмисне спотворення української мови в офіційних документах і текстах або створення перешкод та обмежень у застосуванні української мови також каратимуть. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

 

Джерело: tyzhden.ua