Офіційний веб-сайт

Українську письменницю нагородили престижною польською премією

За видатні заслуги в популяризації культури Центрально-Східної Європи українську письменницю Оксану Забужко у Польщі нагородили премією міської ради Кракова імені Станіслава Вінценза. Забужко стала першою україною, яку удостоїли цієї відзнаки.

Станіслав Вінценз — польський письменник, філософ, перекладач. Для українців він – передусім фольклорист і знавець Гуцульщини, де він провів своє дитинство, потім записував оповідки гуцулів. Саме завдяки романові Вінценза "На високій полонині" світ дізнався про гуцульську культуру. Цей роман став головним твором його життя.

Як повідомляє портал Krakow.pl, Забужко відзначили за її величезну працю, спрямовану на донесення до світу історичної, культурної та екзистенційної специфіки України. Голова комісії з нагородження Рафал Комаревич заявив, що "величезна праця Оксани Забужко [...] в ширшому контексті цивілізації, сучасної історії та зв’язків між народами, а також її літературні досягнення в особливий спосіб привносячи чутливість до жителів нашого макрорегіону ближче, сприяли тому, що Комісія з нагороди майже одностайно прийняла її кандидатуру".

Лауреатами цієї премії в різні роки також ставали: Томаш Венцлова, Їржі Груша, Кшиштоф Чижевський, Еміль Брікс, Агнешка Голланд, Тетяна Толстой, Анджей Стасюк, Мартін Поллак, Магда Вашарьова, Сергій Задан, Яцек Пурхла, Ярослав Грицак, Світлана Алексієвіч, Кшиштоф Пендерецький, Г. Чаба Кіссаба та Олег Сєнцов. 

Нагорода передбачає фінансову винагороду в розмірі 50 тисяч злотих, статуетку, диплом і право користування титулом "Лауреат премії міської ради Кракова імені Станіслава Вінценза". Церемонія нагородження відбудеться 22 листопада під час відкриття цьогорічного Open Eyes Economy Summit.

 

Автор: Ірина Батюк

Джерело: ukrayina.pl