Офіційний веб-сайт

Український ПЕН-клуб запускає новий онлайн-проєкт

23 березня на сторінці Українського ПЕН-клубу у фейсбуці розпочнуться вечірні онлайн-зустрічі з авторами цієї неурядової організації.

У межах рубрики «Книжковий вечір із PEN Ukraine» (#PEN_book_evening) письменники, філософи, перекладачі, журналісти розповідатимуть про одну важливу книжку ‑ свою чи щойно прочитану, читатимуть улюблені уривки та вірші. Також під час такої книжкової онлайн-зустрічі глядачі зможуть поставити запитання авторці чи авторові в коментарях до трансляції.

Проєкт розпочнеться із зустрічі з поетом і перекладачем, нинішнім членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Остапом Сливинським. Остап розповість про роман Нобелівської лауреатки Ольги Токарчук «Книги Якова», який нещодавно вийшов у його перекладі у видавництві «Темпора».

Розкладонлайн-зустрічей:

23 березня ‑Остап Сливинський про роман «Книги Якова» Ольги Токарчук;

24 березня ‑Олесь Ільченко про книгу «Збирачі туманів: суб’єктивні нотатки з київського життя»;

25 березня ‑Борис Херсонський про книгу «Девять»;

26 березня ‑Галина Вдовиченко про роман «Найважливіше — наприкінці»;

27 березня ‑Гаська Шиян про роман «За спиною»;

28 березня ‑Ія Ківа про збірку поезій «Перша сторінка зими»;

29 березня ‑автор уточнюється;

30 березня ‑Олексій Нікітін про новий роман «Бат-Амі».

Приєднуйтеся та проводьте у свій вільний час з улюбленими авторами та книжками!

 

Джерело: Читомо

Довідково

«ПЕН-клуб» (International PEN, PEN Club) ‑ міжнародна неурядова організація, яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. Був створений з метою сприяння дружбі й інтелектуальній співпраці письменників всього світу; акцентує увагу на ролі літератури в розвитку взаєморозуміння і світової культури; бореться за свободу слова; діє як потужна сила в захисті прав письменників, яких садять до в'язниці, а деколи і вбивають за їх погляди. Це одна з найстаріших організацій, яка бореться заправа людини, і одна з найстаріших міжнародних письменницьких організацій. Назва клубу – ПЕН – це абревіатура від англійських слів «Poets, Playwrights, Essayists and Novelists» ‑ «поети, драматурги, есеїсти, романісти», які складаються в слово «пен» (pen) ‑ручка для писання. Тепер охоплює також представників інших жанрів ‑ таких, як журналісти й історики.