Офіційний веб-сайт

У Венеції пройшла прем'єра української драми "Блик"

На Венеціанському кінофестивалі відбулася світова прем'єра української драми «Блик» режисера Валентина Васяновича. Про це 7 вересня повідомила прес-служба Держкіно.

Відзначається, що «Блик» став другим фільмом в історії українського кіно, який бере участь в основному конкурсі міжнародного кінофоруму. Першим був «Чутливий міліціонер» Кіри Муратової в 1992 році.

 

Драма Васяновича претендує на отримання головної нагороди фестивалю ‑ Золотого лева.

 

Головний герой фільму ‑ цивільний хірург із Дніпра, який йде добровольцем на фронт і потрапляє в полон. Після звільнення його чекає мирне життя, однак пережите переслідує його.

 

«Моїм головним завданням було розповісти про наджорстоке ставленні до полонених, нелюдські муки і травми, які отримують там люди. І цей жах відбувається не десь далеко, а зовсім поруч. Ці дикі речі відбуваються сьогодні в 21 столітті в Європі», ‑ заявив режисер.

 

Ролі у фільмі виконали Роман Луцький, Ніка Мислицький, Надія Левченко, Андрій Римарук, Ігор Шульга. Також у «Блик» у зіграв Олександр Данилюк, позивний Смайл - відомий військовий хірург.

Вперше за 30 років незалежності Україну на Венеціанському фестивалі представляють відразу три фільми: картина Васяновича в основному конкурсі, а також Носоріг Олега Сенцова і Цензорки Петера Керекеша в програмі Обрії.

 

Нагадаємо, в 2019 році антиутопія Васяновича «Атлантида» стала найкращим фільмом програми Горизонти ‑ другої за значимістю програми кінофестивалю у Венеції.

 

Прес-служба Держкіно