Офіційний веб-сайт

Цикл мистецьких проектів «Тарас Шевченко Солоспіви», «Вже пора!», «Україні», «Пісні, написані війною» та просвітницька волонтерська концертна діяльність

Автор(-и): Фемій Мустафаєв, Анжела Ярмолюк / Розділ:

Цикл мистецьких проектів «Тарас Шевченко Солоспіви», «Вже пора!», «Україні», «Пісні, написані війною» та просвітницька волонтерська концертна діяльність, автори: Фемій Мустафаєв, Анжела Ярмолюк, роки оприлюднення: 2015-2016.

 

Мистецькі цикли і волонтерська концертна діяльність Фемій Мустафаєва й Анжели Ярмолюк

 

Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім.Т.Шевченка представляє на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2020 року України Фемій Мансуровича Мустафаєва, народного артиста України з 1993 року, та Анжелу Володимирівну Ярмолюк, Заслуженого діяча мистецтв з 2015 року у номінації «Музичне мистецтво», за створення і реалізацію спільного циклу мистецьких проектів «Тарас Шевченко Солоспіви», «Вже пора!», «Україні», «Пісні, написані війною» та просвітницьку волонтерську концертну діяльність (більше 300 концертів з квітня 2014 року) на Сході України для воїнів ООС (АТО) та місцевого населення країни.

Вказаний творчий доробок є виключно патріотичного спрямування і складається з 6 музичних дисків та декількох концертних програм «Та не однаково мені», «Вже пора!»,»Ніхто, крім нас!», «Пісні, написані війною» з якою протягом останніх 5 років Фемій Мустафаєв та Анжела Ярмолюк виступають по всій країні, а особливо на Сході України, пропагуючи українську культуру.

Вказані музичні диски ‑ від творчості Тараса Шевченка до сучасних патріотичних пісень, які створені, записані і видані протягом останніх 5 років. Це наступні диски:

«Україні» 2015 рік ‑ трьох дисковий музичний альбом, який складається з наступних дисків:

«Волошкова Україна» ‑диск українських пісень патріотичного та ліричного спрямування, написаних на слова та музику відомих українських митців-класиків та сучасних авторів.

«Об'єднаймось, українці!» ‑диск українських пісень патріотичного спрямування, на слова та музику відомих українських поетів та композиторів.

«Ніхто, крім нас!» ‑музичний диск патріотичних пісень, на слова сучасних українських поетів та композиторів. Значну частину пісень на диску, написано композитором Анжелою Ярмолюк.

«Вже пора!» 2016 рік ‑музичний альбом на слова Івана Франка та музику відомих українських композиторів: Миколи Лисенка, Якова Степового, Богдана Янівського, Віктора Камінського, Анатолія Кос-Анатольського. Диск записаний у супроводі Академічного оркестру народної та популярної музики Українського радіо під керівництвом Михайла Пікульського.

«Тарас Шевченко. Солоспіви» 2017 рік ‑музичний альбом українських пісень та творів на слова Т.Г.Шевченка та музику українських композиторів-класиків: М.Лисенка, Б.Підгорецького, К.Стеценка, І.Воробкевича, Я.Степового, записаних у супроводі Національного академічного оркестру народних інструментів України під керівництвом народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка ‑Віктора Гуцала. Це унікальне зібрання музичних творів на слова геніального. Тараса Шевченка, в якому зібрані кращі пісенні твори, більшість з яких взагалі не звучала в інформаційно-музичному просторі. Особливо в оркестрових обробках. Всі твори з музичного альбому «Тарас Шевченко. Солоспіви» увійшли до фонду Національної радіокомпанії України. Фемій Мустафаєв в цих музичних творах прекрасно відчуває і передає глибинність українських вокальних творів епічного та героїчного характеру. Він, як ніхто інший, передає в своєму виконанні масштабність музичних образів: незламний дух українського народу, його силу, мужність, щемливі і трагічні інтонації, які йдуть від українських дум. Чудово відчувається, що Мустафаєву є дуже близькою творчість великого Кобзаря і він чудово передає у своєму співі образний зміст його поезій. Пісні просякнуті живими людськими емоціями, що спонукають сучасного слухача щиро співпереживати всі сюжетним лініям. Таке вокальне звучання творів у виконанні Мустафаєва ‑це продовження кращих національних традицій, світовідчуття людей, які жили протягом багатьох віків і які боролись за свободу слова і незалежність. Чудова робота оркестру народних інструментів України в поєднанні з професійним потужним вокалом професійним та відчуттям співаком ладо-інтонаційного строю української народної пісні. Все це разом створює незабутні музичні образи високохудожнього твору, що викликає у слухачів неповторні емоції. Цей диск дає нам підставу вважати Фемій Мустафаєва справжнім майстром вокального мистецтва, який, без сумніву, знаходиться в одному ряду з видатними українськими співаками як минулого, так і сьогодення. Необхідно відзначити кропітку і вагому організаційну роботу по створенню дисків «Тарас Шевченко. Солоспіви», «Вже пора!» і роботі над пісенним матеріалом Заслуженого діяча мистецтв України Анжелу Ярмолюк.

«Пісні, написані війною» 2018 рік ‑ музичний альбом, до якого ввійшли сучасні пісні, написані композитором А.Ярмолюк за період українсько-російської війни. До диску ввійшли і батальйонні пісні, написані композитором Анжелою Ярмолюк у виконані Фемій Мустафаєвим на прохання бійців цих батальйонів.

З квітня 2014 року артисти разом зробили більше 300 концертів в зоні проведення ООС (АТО) і до цього часу.

Фемій Мустафаєв володіє драматичним баритоном красивого тембру і яскравою, динамічною емоційністю. В мистецьких проектах яскраво проявилась багатовимірность його художніх виявів у просторі традицій українського вокального мистецтва, носієм кращих засягів якого він є. Співак сміливо користується рідкісними можливостями своєї вокальної природи, що дозволяє йому виконувати як тенорові, так і баритонові вокальні твори. В палітрі особистості цього виконавця поєднані засяги високої європейської академічної культури співу та майстерність народного рапсода. Висока виконавська культура відчутна у кожному музичному творі, які виконано у кращих традиціях української вокальної культури.

Співак знайшов свій особливий стиль виконання музичних творів. Простежується індивідуальна неповторна вокальна школа. Мустафаєв, будучи вихованцем української вокальної школи, має свій яскравий творчий стиль, який лише викрилістазувався і стабілізувався з часом. І на сьогодні, в цьому диску постає постать зрілого майстра вокального жанру, який абсолютно вільно володіє всіма засобами і методами вокального мистецтва. Цьому яскравим підтвердженням є така справжня багатожанровість митця. Втілюючи кращі риси української школи академічного співу, Мустафаєву притаманний свій індивідуальний, легко впізнаваємий вокальний стиль і тембр, що нерозривно пов'язаний з українською народною піснею, глибинними фольклорними джерелами, народними традиціями, духовністю і поетичністю українського народу.

Представлені вище музичні твори позначені національною визначеністю і самобутністю, високим гуманістичним звучанням та образністю. Саме таким поєднанням високого патріотизму і таланту можна охарактеризувати всю творчість відомого українського співака академічного стилю Фемій Мустафаєва.

Мустафаєву властива полі стильність виконавської палітри, фахові потужності якої роблять однаково переконливими художні вияви у різних виконавських формах сольного співу ‑ академічній, народній, естрадній.

Творчість Фемій Мустафаєва є унікальною, а сам він представляє собою яскравий і самобутню індивідуальність. Будучи співаком академічного плану він включає в свої концертні програми як класичні арії, так і українські народні пісні, романси та сучасні пісні українських авторів. Фемій Мустафаєв підтримує таку традицію відомих українських виконавців-класиків (І.Паторжинський, М.Кондраюк, Д.Гнатюк, та інш.), але уже в новій, сучасній якості. На фоні сучасного вокального виконання, всеохоплюючій і дуже часто низькопробній естраді, творчість Ф.Мустафаєва є відродженням прекрасного, історично складеного характеру вокальної музики українських композиторів. Від ліричного жанру до драматизму і героїки. Творчість Ф.Мустафаєва ‑ це безперервна робота по виконанню музичних творів. В його доробку багато сольних дисків як в оркестровому, так і фортепіанному супроводі. Чільне місце у творчості співака посідає камерне виконання.

В цьому є унікальність творчості Фемій Мустафаєва, яка відображає всю глибину і самобутність українського характеру і виховує у людини відчуття національності свідомості і гордості. Все це відображає насущні потреби нашого часу. Патріотизм співака, на якому вчаться і формують свій світогляд молоді співаки і громадяни України, дає нам підставу вважати Фемій Мустафаєва провідним співаком громадянсько-героїчного спрямування і він, безумовно, достойний відзначення премією ім. Т.Шевченка.

Висока професійна вокальна майстерність дає можливість співакові здобувати світове визнання, про свідчить його робота в оперних театрах Німеччини, Чехословаччини, Київському театрі оперети і т.д. Також Мустафаєв постійно проводить сольні концерти по всім філармоніям України та приймає участь у багатьох благодійних заходах.

Мистецькі проекти народного артиста України Фемій Мустафаєва та Заслуженого діяча мистецтв України Анжели Ярмолюк отримали широкий резонанс та підтримку в суспільстві і широко висвітлюється в засобах масової інформації, на радіо- та телеефірах. Щорічно артисти презентують нові концертні програми, як в подальшому висвітлювали провідні українські телеканали. Суспільство, громадяни України надзвичайно близько та щиро сприймають проекти артистів, а громадські організації та інституції неодноразово звертались до відповідних структур з проханням подати кандидатуру Фемій Мустафаєва на здобуття Національної премії ім. Тараса Шевченка.

Загалом Фемій Мустафаєв опублікував від записаних перших двох дисків на фірмі «Мелодія» ‑ до видання 10 СDіз записами музичних творів у власному виконанні. Біля 200 музичних творів зарубіжних і вітчизняних авторів та українських пісень у його виконанні записано до фонду Національної радіокомпанії України.

Творчу діяльність Фемій Мустафаєв поєднує з педагогічною роботою на кафедрі академічного та естрадного вокалу Національної академії керівних кадмій культури та мистецтв України.

Композитор Анжела Ярмолюк має в своєму багажі декілька творчих концертних вечорів, які широко висвітлювались українськими телеканалами: «Знайди мене», «Я чекаю тебе», «Вишиванка».

В її творчому доробку є 3 диски авторських пісень на слова відомих українських поетів Дмитра Павличка, Павла Мовчана, Дмитра Чистяка, Василя Ковтуна та інших: «Знайди мене», «Вишиванка», «Пісні, написані війною».

В співавторстві з поетом Павло Мовчаном вийшов диск «Свічадо», в співавторстві з поетом Олексієм Довгим диск «Дорожи своїм іменем, сину», в співавторстві з поетом Сергієм Вовченко ‑ диск «Осінь шукала сонця».

Композитор Анжела Ярмолюк є на сьогодні одним з відомих провідних сучасних композиторів, яка пише пісні саме патріотичного спрямування. Багато пісень її авторства стали батальйонними гімнами. їх знають і співають наші воїни на Сході України.

В плеяді провідних композиторів сьогодення, Анжела Ярмолюк займає гідне місце. Особливо яскраво проявилась її творчість саме в період українсько-російської війни на Сході України. Саме в цей час нею були написані пісні на слова Дмитра Павличка, Павла Мовчана, Дмитра Чистяка, Василя Ковтуна та інших. Композитор дуже тонко відчуває патріотичні настрої бійців на Сході України, тому деякі з її пісень стали батальйонними гімнами на фронті. Нею створено багато творів, які сьогодні співають провідні артисти України: «Ніхто, крім нас!», «Вставай, Україно!», «Дорога додому», «Двадцятий батальйон», «Сталеві янголи», «Лист до матері» та інші.

Пісні на музику Анжели Ярмолюк співають провідні українські артисти, такі як народні артисти України Фемій Мустафаєв, Іво Бобул, Валентина Степова, Олександр Василенко, Світлана Мирвода та інші.

Анжела Ярмолюк є солісткою Академічного ансамблю пісні та танцю Національної гвардії України. Постійно виїжджає з волонтерськими концертами до наших військовослужбовців.

Всі вищевказані мистецькі проекти і поїздки на фронт до наших військовослужбовців були зроблені виключно за власної ініціативи та без жодної підтримки зі сторони Держави чи меценатів.

На основі такого творчого доробку сформовані та реалізовані унікальні концертні програми, з якими, починаючи з 2014 року і по цей час, Фемій Мустафаєв та Анжела Ярмолюк постійно виступають по всій Україні та на Сході Україні, перед нашими військовослужбовцями, пропагуючи українську культуру та піднімаючи їх бойовий дух. За цей час Фемій Мустафаєв та Анжела Ярмолюк виступили з концертами перед бійцями ООС (АТО), вимушеними переселенцями, пораненими в госпіталях, де дали більше 300 благодійних концертів, що свідчить про їх принципову громадянську позицію і є яскравим прикладом для українських співаків.

Також, необхідно зазначити, що і Анжела Ярмолюк, і Фемій Мустафаєв є вихідцями з Криму і проводять постійну просвітницьку роботу по де окупації їх Батьківщини.

 

Посилання на вищевказані концерти є на Інтернет-ресурсі youtube:

 

https://www.youtube.com/watch7vHix61EwoU0A

https://www.youtube.com/watch?v=wokcPDClaAk&t=681s

https ://www.youtube.com/watch?v=LMgXJ6wRRkU&t=65s

https://www.youtube.com/watch?v=IJz4LoYzi9M&t=17s

https://www.youtube.com/watch?v:=wgdugUxlOuw&t=28s

https://www.youtube.com/watch?v=2J0FXnIS8XE&t=6223s

 

З подання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка

Коментарі