Офіційний веб-сайт

Цикл «Архітектура голосу»

Автор(-и): О.Андрусик, Є.Шимальський, К.Сула / Розділ:

Цикл «Архітектура голосу», автори: Олександра Андрусик (директорка агенції), Євген Шимальський (співзасновник агенції), Катерина Сула (виконавча продюсерка).

 

Цикл «Архітектура голосу» О.Андрусик, Є.Шимальського, К.Сули

 

Музичне агентство «Ухо», яке з'явилося у 2012 році, за роки свого існування перетворилося на потужну кураторську інституцію, що підтримує сучасну класичну музику в Україні. Найгучнішим його проектом став цикл «Архітектура голосу» ‑ серія з дев'ятнадцяти концертів вокальної музики та двох виставкових подій, проведених у різні роки в Києві. Назва циклу була пов'язана з ідеєю презентувати нову музику у знакових для Києва спорудах ‑ найчастіше ними ставали неконцертні майданчики всередині недооцінених архітектурних пам'яток Києва, до яких організатори прагнули привернути увагу киян. Також у цикл потрапили київські стадіони та київська водна інфраструктура. У концертах брали участь як українські, так і всесвітньовідомі західноєвропейські виконавці ‑ Neue Vocalsolisten Stuttgart, Наталія Половинка, Одрі Чен, Філ Мінтон тощо. Зокрема, у рамках циклу на стадіоні «Старт», що у 1941-1942 роках був перетворений на табір для полонених, в'язнів якого згодом розстріляли у Бабиному Яру, відбулася українська прем'єра «Капели Ротко» Мортона Фелдмана, родина якого походила з київських євреїв.

Цикл «Архітектура голосу» мав великий вплив як на популяризацію нової музики в Україні, фактично увівши на неї моду серед широкої культурної спільноти, так і на посилення уваги до міського ландшафту, особливо - до архітектури пізньої радянської доби, яка не всім суспільством одностайно сприймається як культурна спадщина. Діяльність музичного агентства «Ухо» стимулювала музичне життя в Україні, надавши імпульс створенню циклів концертів нової музики в інших українських містах (у першу чергу, Харкові та Одесі). Глибина і креативна складова кураторської роботи дозволяє говорити про неї як про творчу роботу найвищої якості, що по складності і сміливості задуму дорівнює роботі митців над написанням художнього твору. Фактично, діяльність «Уха» і є кураторським мистецьким актом, вибуховим за своєю природою та яскравим за розголосом. Переконана у тому, що представлений проект гідний бути номінованим на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

 

З подання члена Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Любові Морозової

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA