Офіційний веб-сайт

Тетяна Швачко «Євгенія Мірошниченко»

Видавництво «Музична Україна», м. Київ, 2011 р., 312 с.

ISBN 978-966-8259-47-0

 

Анотація

Книжка присвячена життю і творчості видатної української співачки, народної артистки України та СРСР, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка та Державної премії СРСР, Героя України Євгенії Семенівни Мірошниченко.

За 40 років плідної творчої діяльності в Національній опері України вона створила неперевершені вокально-сценічні образи, які увійшли до скарбниці українського і світового оперного виконавського мистецтва.

Видання розраховане на педагогів і студентів музичних вузів, шанувальників оперного мистецтва та широке коло читачів.

 

Тетяна Швачко:

«Євгенія Мірошниченко поєднала кращі традиції українського оперного та європейського виконавства, стала блискучим інтерпретатором найскладніших партій колоратурного сопрано зі світового репертуару, майстром вокального й акторського перевтілення. Із емоційною наснагою і романтичним піднесенням вона розкривала психологічну глибину характерів своїх героїнь, складну еволюцію їхніх почуттів і пристрастей. Синтез віртуозної вокальної техніки і таланту драматичної артистки, імпровізаційної майстерності, обумовив злет до художніх вершин сучасного вокального мистецтва. На сьогодні співачка залишається неперевершеною виконавицею на київській сцені, а можливо й у світі, таких вокальних партій, як Віолетта («Травіата» Джузеппе Верді) і Лючія («Лючія ді Ламмермур» Гаетано Доніцетті)».