Офіційний веб-сайт

Стефанов Олег Дмитрович

Актор театру і кіно, викладач.

Шевченківська премія 2006 року разом з В.Кучинським, Н.Половинкою, А.Родичевим у виставах за творами Платона, Г.Сковороди, В.Стуса у Львівському театрі імені Леся Курбаса. Театральний псевдонім – Олег Стефан.

Народився 28 лютого 1965 року у м. Кілія Одеської області.

Освіта: Харківський інститут мистецтв імені І.Котляревського (1989 року у О.Беляцького).

Життєпис: У 1987-1990, 1991-1996 роках актор Харківського українського драматичного театру імені Т.Шевченка. А у 1990-1991 роках і з 1996 року актор Львівського молодіжного театру імені Л.Курбаса. Викладає майстерність актора в мистецьких закладах України; з 2005 року працює на факультеті культури і мистецтв Львівського Національного університету імені І.Франка.

Серед ролей: Мокій («Мина Мазайло» М.Куліша), Голохвостов («За двома зайцями» М.Старицького), Бонавентура («Гроші» І.Карпенка-Карого), Тузенбах («Три сестри» А.Чехова), Радіон («Пригвожденні» В.Винниченка), Онек («Горбань» С.Мрожека), Хуса, Юда («Апокрифи» за Лесею Українкою), Трофимов («Садок вишневий» А.Чехова), Еродій, Пішек («Благодарний Еродій» за Г.Сковородою), Сократ, Павсатій («Хвала Еросу» за «Бенкетом» Платона), Марко («Марко Проклятий, або Східна легенда» за творами В. Стуса), Дон Жуан («Камінний господар» Лесі Українки), Богдан Хмельницький («Сліпої воленьки коханець» за В.Климом), Лука («Наркіс» за Г.Сковородою), Ерік Ларсен («Загадкові варіації» Е.Е.Шміта).

Лауреат міжнародної премії НСТД України імені Й.Гірняка (2001 року).