Офіційний веб-сайт

Шевченківські дні на Суспільному радіо

9 березня, до 205-річчя від дня народження Тараса Шевченка, Суспільне радіо підготувало тематичні програми.

 

UA: Українське радіо

Якби Шевченко жив у наш час, що би він сказав про сьогодення? Впродовж цих днів на першому каналі Суспільного радіо Тарас Шевченко у своїх творах дасть відповіді на найрізноманітніші запитання українців. Слухачі зможуть переконатися в актуальності творів автора, почувши відповіді на запитання, що турбують суспільство сьогодні.

 

О 14:10 у програмі "Чорним по білому" Надзвичайний і Повноважний Посол України в Йорданському Хашимітському Королівстві Сергій Пасько розповість, хто і як саме відзначає день народження Тараса Шевченка в близькосхідній Йорданії, що пов’язує цю державу з Україною і кому ім’я Шевченка там особливо рідне.

 

О 18:08 у програмі "Дзеркало історії" ведуча Ніна Жежера розповість про Шевченківські місця на Яготинщині та розкаже, яку пам’ять про видатного поета береже флігель, названий його іменем. Допомагатиме їй співробітник яготинського музею "Флігель Тараса Шевченка".

 

UA: Радіо Промінь

О 10:00 слухачі почують чимало неймовірних і маловідомих фактів про Шевченка у межах програми "Непробудні". Також у цей день музиканти і художники розкажуть в ефірі, що спільного у їхній творчості із творчістю Кобзаря.

 

UA: Радіо Культура

У ці дні в межах спецвипусків програми "Поезія на Культурі" твори Тараса Шевченка читатимуть видатні українці, зокрема Ольга Сумська, Олександр Гай, Наталія Ужвій, Гнат Юра.

 

9 березня

О 9:10 у програмі "Культура.Live" ведучі Марина Люта й Олександр Ковальов говоритимуть про пісенний конкурс "ШеПісня" з організатором Всеукраїнського конкурсу пісні на слова Тараса Шевченка Ігорем Двигалом.

 

О 10:12 про роль Тараса Шевченка у формуванні національної ідентичності розкаже гість студії — український філософ та громадський діяч, завідувач відділу філософії культури, етики та естетики Інституту філософії НАН України ім. Г. Сковороди Євген Бистрицький.

 

Об 11:15 у програмі "Шаровари-шоу" йтиметься про Тараса Шевченка та фольклор. Яким чином і чому Шевченко використовував фольклорні мотиви в своїй творчості, міркуватиме Юрій Макаров, член правління Суспільного мовлення, журналіст і співавтор документального фільму "Мій Шевченко".

 

О 16:07 у програмі "Без гриму" народний артист України Петро Панчук, який неодноразово грав Шевченка на сцені, й організатори проекту Олеся Кривопиша і Тетяна Яровицина розповідатимуть про міжнародний конкурс "Шевченко єднає народи".

 

О 20:00 звучатиме радіофільм циклу "І я таки жив", з якого слухачі дізнаються відповіді на запитання: звідки у Шевченка високий поетичний дар? хто виховав кріпака Шевченка у національних традиціях? чиїм нащадком він був з діда-прадіда?

 

О 21:00 у програмі "Вистава без антракту" звучатиме найдраматичніший твір Тараса Шевченка "Назар Стодоля" Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка.

 

10 березня

О 13:30 у програмі "Етно-вухо" слухачі зможуть почути музичні прочитання Шевченкової поезії: від бардівської пісні до регі та рок-балади у стилі Rammstein.

 

О 17:30 у програмі "Саундтреки серця" композиторка Тетяна Шамшетдінова (сценічне ім’я Таня Ша) розповість про роботу в анімаційній картині "Причинна".

 

Джерело: прес-служба Суспільного радіо