Офіційний веб-сайт

СІЛЬВАШІ Тіберій Йосипович

Тіберій Сільваші (нар. 13 червня 1947 р., Мукачево) – художник, працює в галузі монументального мистецтва та станкового живопису, належить до числа найвідоміших творчих особистостей сучасного українського мистецтва. Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (з 2013 року).

З 1962 по 1966 рік навчався у республіканській художній школі імені Т.Шевченка у Києві. З 1965 по 1972 рік навчався у Київському державному художньому інституті. З 1978 року - член Спілки художників України.

Захопився абстрактним мистецтвом, але у радянські часи не міг виставляти ці «формалістичні» твори, які не брали на офіційні виставки й перебували тимчасово в «андеграунді».

1995 року Тіберій Сільваші отримав нагороду «Художник року» в Україні та стипендію мунiципалiтету Мюнхена. Кураторські проекти митця були представлені на Міжнародному арт-фестивалі в Києві у 1996 і 1998 роках.

Роботи Тіберія Сільваші знаходяться в публічних та приватних колекціях Мюнхена, Відня, Нью-Джерсі, Запоріжжя, Харкова, Ужгорода, Києва та інших міст Європи і США. Живе і працює в Києві.

Його творчість добре відома як в Україні, так і за її межами. Мистецтво Т.Сільваші позначене глибокою абстрактною культурою та використанням різноманітних технік, він поєднує в своїй творчості новаторство з традиціями колористичної культури, об’єму і форми. 1992 року створив об’єднання «Живописний заповідник», яке відіграло певну роль у формуванні іміджу сучасного мистецтва України. Основні роботи останніх років: проєкт «Малярство» (2000), «Синя серія» (2001), проєкти «Проста форма», «Горизонт», «Реальність. Чорне, біле, зелене», «Обрамлення» (усі - 2010). 2018 рік – мистецькі проєкти «Симетрія\Symmetry» (галерея «Abstract project», куратор та учасник, Париж) та «Icon\object» (музей Булгакова, Київ).

Інсталяція «Крила» вперше виставлялись у Львові в рамках кураторського проєкту Павла Гудімова «Пінзель. Сільваші. Луньов». Крила - сакральний символ, що метафорично позначають рух, але рух прихований і водночас духовний.