Офіційний веб-сайт

Роман «Вічник. Сповідь на перевалі духу»

Автор(-и): Дочинець Мирослав Іванович / Розділ: Література

Роман «Вічник. Сповідь на перевалі духу» (2011), в-во «Карпатська вежа»,

м. Мукачеве.

Представлено Національною спілкою письменників України.

Коментарі

Ця книга -- чисте, прекрасне джерело! Дякую Вам Мирославе!

ТОП-10 книжок від книгарні «Є»
У лідерах – дві книжки Мирослава Дочинця
Подробиці читайте на сайті http://www.litgazeta.com.ua/node/2709

Є книги-потрясіння. Таким потрясінням душі стала для мене книга Мирослава Дочинця «Вічник» – Книга з великої літери. Прочитавши Книгу, я одразу ж повернулась до першої сторінки. Як той мандрівник в пустелі знову і знову припадає до живильного джерела, так і я читала все спочатку і читаю досі.

Я купила кілька книжок і подарувала своїм друзям. Дивовижно, але ніде в книзі ви не відчуєте особистого відношення автора до подій, це – як документалістика.

Не відаючи, що в кінці книги є словник діалектів, я доходила до змісту сама, і мені було радісно, що моє розуміння цих характерних слів співпало зі словником, це ще більше зріднило мене з книгою, хоч я пишу і розмовляю російською мовою. Я безмежно вдячна Великому майстру слова і стилю за його велику працю. В Книзі 275 сторінок і кожна сторінка, як псалом. І я впевнена, що шлях Вічника – це щедрий шлях по серцях і душах людей – це апостольський шлях

На відміну від творів Василя Шкляра «Чорний ворон» та Ліни Костенко «Записки самашедшого», герої яких то зникають, то потім з’являються емігрантами-туристами, або ж навіть назвою диктуючи провінційність та постійну сумнівність у своїх ідеалах, наш Вічник повертається у лоно родоводу та вчить будувати затишок не на захмарних ілюзіях, а в обширах рідного простору. Позиція твору Мирослава Дочинця в тому, щоб тисячолітні традиції та знання генної пам’яті переходили із покоління в покоління.

«Це не просто опис виняткової долі незвичайної людини. Це подарунок долі для того, хто запитує себе: «Хто я, звідки я, для чого я? І куди я йду? Це письмо допоможе віднайти себе й укріпитись у великому переході з нічого у щось» (Мирослав Дочинець).

Тримаймо здоровий глузд і поважаймо життя, за нами голос предків!

«Вічник» Мирослава Дочинця має неповторний аромат Природи – духмяної, квітучої, бунтівної і тривожної, живої як людська душа. Перегортаючи сторінку за сторінкою, в своїй душі я відтворюю події заново, заглиблююсь у безмежжя людського досвіду. Назва книги символічна – Вічник – шлях до досконалості душі. «Всі гарні книги подібні в одному, писав Е. Хемінгуей, – коли ви дочитаєте до кінця, вам здається, що це сталося з вами, і так воно завжди залишиться з вами…». Безперечно залишиться: в порадах, в мудрих настановах, а головне – залишиться світлий промінь, який завжди зігріє. Ця книга світла, вона захищає і дає наснагу. І автор достойний звання Лицаря нескореного духу

Премію імені Євгена Кіцевича одержав Мирослав Дочинець. Вітаємо лауреата!

http://www.litgazeta.com.ua/node/2647

Нова книжка Дочинця. http://bukvoid.com.ua/news/weekly/2012/01/17/085836.html

http://www.litgazeta.com.ua/node/2018 - уривок з роману "Вічник" надрукувала УЛГ

Вінницький письменник Микола Рябий завершив переклад російською мовою роману Мирослава Дочинця "Вічник".
— Ця книжка для мене стоїть поряд зі "Старим і море" Ернеста Хемінґвея. Для нього людина не може існувати сама. У Дочинця людина може все, якщо не втратить присутність духу. Втратив гроші — нічого не втратив, втратив час — втратив половину, втратив дух — втратив усе, — каже перекладач.
ГОЛОС КАРПАТ

"Мирослав Дочинець написав видатну книжку. Я читав і весь час радів, що в нашій літературі з'явився такий роман. Радів мистецькій перемозі молодшого колеги із Закарпаття. З якою проникливою силою узагальнено збірний образ нашої непереможної людини, нашого часу і простору! Такі образи, такі герої – це надбання нації."

Василь Захарченко, письменник, лауреат Шевченківської премії, Черкаси

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA