Офіційний веб-сайт

Роман «Хирург от Бога» у 4-х томах

Автор(-и): Ольга Воробйова / Розділ:

Роман «Хирург от Бога» у 4-х томах, автор: Ольга Воробйова, видавництво «Друкарский двор Олега Фёдорова», рік видання: 2020.

Висунуто Всеукраїнською творчою спілкою «Конгрес літераторів України».

 

Роман «Хирург от Бога» у 4-х томах Ольги Воробйової

 

Художньо-історичний роман «Хирург от Бога» розповідає про життя та діяльність реальної людини: доктора медичних наук, геніального професора топографічної анатомії і хірургії, духовного письменника, богослова, мислителя, сповідника Валентина Феліксовича Войно-Ясенецького, відомого в православному світі як святитель Лука.

Своїми геніальними трудами в області гнійної хірургії, регіонарної анестезії він вніс вагомий внесок в медицину.

Одинадцять років заслання не тільки не зломили цю унікальну особистість, а, навпаки, загартували. Войно-Ясенецький продовжував сіяти розумне, добре, вічне, лікуючи людей навіть тоді, коли проти нього плелись інтриги, коли його принижували, паплюжили ім'я. Як свідчать непідтверджені матеріали, він вперше в історії хірургії трасплантував гетеротопічну нирку теляти хворому чоловіку.

Герої роману мандрують разом з ним його тернистими шляхами. Як повноводна ріка приймає в своє русло джерельця, так і в житті реальний герой твору зустрічає на своєму шляху понад 700 діючих і понад 300 епізодичних персонажів.

Цікаві такі біографічні дані: в Києві він закінчив рисувальну школу, гімназію та медичний факультет Імператорського Університету Св. Володимира; з 21 червня до середини вересня 1908 року працював в Деньгах на Золотоніщині Черкаської області; мати Войно-Ясенецького з харківського міщанського роду, а батько з 1867 р. по 1868 р. ‑ керуючий провізор єдиної вільної аптеки м.Охтирка Харківської губернії (в теперішній час ‑ це то Охтира Сумської області).

Заслуговує увагу лексика роману: церковні, медичні терміни, народний говір (у романі понад 2000 прислів'їв та приказок), а також описані народні гуляння на свята, повір'я.

Вперше роман «Хирург от Бога» в двох томах побачив світ в 2017 році (видавництво «Ексклюзив», м.Харків, тираж ‑ 1000 примірників). В 2020 році твір було перевидано з доповненням ілюстрацій в чотирьох томах («Друкарський двір Олега Федорова», м.Київ, тираж ‑ 200 примірників).

Після першої презентації в 2017 р. в ХНМБ, авторка була запрошена митрополітом Арголідським Нектарієм (Антонопулосом) до Греції, де і подарувала в музей св. Луки в м.Нафпліоні своє перше видання роману. Святитель Лука гармонійно поєднав в собі дві іпостасі, об'єднані поняттям «святий». Як вчений-медик, вершив святу справу: зцілення хворих і поранених, та разом з цим самовіддано й беззавітно пропагував слово Боже, жертовно служив православ'ю, мужньо зносячи тілесні страждання і душевні муки.

Роман «Хирург от Бога» охоплює період життя та діяльності головного героя з 1877 року по 1961 рік.

Авторка на високохудожньому рівні відкриває маловідомі сторінки життя уродженця Криму, хто мав українське та польське коріння, отримав професійну освіту в Києві, вченого і релігійного діяча, якого не зламали одинадцять років заслання у сталінських концтаборах. Ім'я Войно-Ясенецького набуло широкого визнання по всьому світу фактично лише після здобуття Україною незалежності. Так лише у Греції на сьогодні за цей короткий час вже існує більше 50 храмів, присвячених св. Луці, що дуже важливо сьогодні в контексті здобуття українською церквою автокефалії.

Окрім цього книга «Хирур от Бога» також сприяє широкій популяризації наукового, культурного та духовного надбання України, надає приклади високоморальної поведінки, стійкості духу.

 

З подання Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України»

Том І
Том І
Том ІІ
Том ІІ
Том ІІІ
Том ІІІ
Том IV
Том IV
Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA