Офіційний веб-сайт

Раїса Іванченко «Золоті стремена»

Видавництво «Дніпро», м. Київ, 2009 р., 840 c.

ISBN 966-578-179-0

 

Анотація

Це видання розпочинає серію історичних романів, відомої української письменниці, лауреата Шевченківської премії, заслуженого діяча мистецтв Раїси Іванченко «Золоті стремена», присвячених Київській Русі.

До книги увійшли два романи із тетралогії про Поляно Руську Подніпровську державу ‑ «Зрада, або Як стати володарем» та «Отрута для княгині». У цих творах автор на підставі документальних джерел ‑ літописів, хронік тощо вводить читача в атмосферу життя Київської Руси. Тут діють державні володарі Аскольд і Дір, а також державці Болгарії і Моравії, Візантії і Хозарії.

Письменниця піднімає проблеми правління династії Києвичів, династичного перевороту 882 року та утвердження династії Рюриковичів, а також вихід на міжнародну арену Київської Руси за княжіння видатної державної діячки ‑ княгині Ольги.

З пітьми історії виринають яскраві постаті тієї доби ‑ князі Ігор і Святослав, візантійські імператори Костянтин Багрянородний, Роман Лакапін, а також видатний болгарський полководець і просвітитель Симеон.

Автору вдалося надзвичайно яскраво зобразити ту атмосферу підступів, чвар, змов, боротьби не на життя, а на смерть, серед яких вистояла і утвердилася княгиня Ольга та Київська Русь.