Офіційний веб-сайт

Проект «Улюблені класики»

Автор(-и): Марія Бурмака / Розділ:

Проект «Улюблені класики», автор: Марія Бурмака, рік першого оприлюднення: 2021.

Висунуто Громадською організацією «Perfect Art Group».

 

Проект «Улюблені класики» Марії Бурмаки

 

Народна артистка України Марія Бурмака і композиторка об'єднала професійних музикантів та сучасних саундпродюсерів у масштабному проекті «Улюблені класики» задля створення сучасного музичного альбому на вірші класиків української літератури.

Проект спрямований на підтримку і розвиток української літератури, популяризацію творів українських поетів-класиків через сучасну пісню серед широкого кола слухачів, але особливо ‑задля заохочення молоді до вивчення найкращих надбань української літератури.

Альбом «Улюблені класики»‑це альтернативна форма подачі вивчення української класичної літератури, яка покликана сприяти формуванню української ідентичності та збереженню культурної літературної спадщини. Проект охоплює 15 творів класиків української літератури, від Шевченка до Стуса, що входять до навчальної програми.

Проект було втілено впродовж літа та осені 2021-го року за підтримки Українського культурного фонду. У підготовці альбому взяла участь низка українських митців: крім власне команди проекту до роботи долучилися відомі українські виконавці-інструменталісти, студійні продюсери та звукорежисери.

Також в межах проекту Марія Бурмака та гітарист Геннадій Бондар провели творчі зустрічі-концерти зі студентами та викладачами в 5-ти провідних університетах України, а 28.09.21 був проведений концерт разом із онлайн трансляцією до Дня Вчителя.

 

З подання Громадської організації «Perfect Art Group»

Відгуки про проект «Улюблені класики»

 

«Улюблені класики» ‑ саме таку назву отримав масштабний проєкт, ідеологом якого стала народна артистка України Марія Бурмака. До проєкту «Улюблені класики» увійшло 15 композицій на вірші класиків української поезії ‑ від Шевченка до Стуса. Серед команди професіоналів, яка працює над проєктом такі музиканти, як Геннадій Бондар, Андрій Мороз, Олександр Лисенко, Кирило Бородін, Маша Хмельова. Саундпродюсером проекту став Вадим Лисиця, студія FOXXSTUDIOS.

«Вони переслідують мене, – розповідає Марія Бурмака. – З моменту, як я почала працювати над проєктом #Улюблені класики, мені здається, що я постійно веду з ними діалог і відчуваю незримий зв‘язок. Гуляючи, зайшла в музей «Хата на Пріорці», де зупинявся Тарас Шевченко в Києві і мені здалось, що побачила його тінь у дзеркалі. Приїхала на фестиваль авторської пісні в Музей Рильського заспівати «Троянди й виноград», взяла гілочку троянди і квітка зацвіла вдруге. В Каневі сталось так, що після кінофестивалю залишилась ще на день, захотіла на Чернечій горі заспівати «Мені однаково», а тоді екскурсовод обмовилась: «Ви можете попросити благословення тут чи спитати щось сокровенне. Це місце сили». Я запитала щось особисте і відповідь отримала майже в цей момент, коли чомусь захотілось обійняти Шевченківський дуб. А буквально днями у Львові зайшла в кав‘ярню і сіла в акурат на те місце, де пив каву Іван Франко. Постійно помічаю якісь знаки і підказки, ніби класики ведуть зі мною якийсь квест. Не здивуюсь, якщо і на концерті-онлайні в театрі Сузір‘я відбуватиметься щось магічне».

Презентація проекту «Улюблені класики” відбудеться у шести містах України. Марія вже побувала у Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна, а Українському католицькому університеті у Львові та у Вінниці в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса. А сьогодні, 28 вересня артистка виступить у театрі Сузір’я. Вона дасть концерт до Дня вчителя, де додатково планується онлайн-трансляція.

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду.

х х х

15 пісень на вірші класиків української поезії. Марія Бурмака презентувала новий проєкт до Дня вчителя. Зі співачкою та її командою поспілкувався наш кореспондент Кирило Воронко.

Знайомі рядки українських класичних поезій, покладені на музику… «Улюблені класики». Саме таку назву має музичний проєкт Марії Бурмаки, який вона презентувала до Дня вчителя.

Вірші Олени Теліги, Івана Франка, Тараса Шевченка, Лесі Українки та інших авторів немов ожили у піснях. Співачка розповідає, як почала працювати над проєктом, відчуває незримий зв'язок з класиками.

Марія Бурмака, народна артистка України:

Ти раптом бачиш, що ти фотографуєшся, наприклад, подільський шуг, оце така тусовочна барахолка була. Ти фотографуєшся, потім раптом бачиш - ти сфотографувалася на лівому плані Шевченко. І я скажу вони просто переслідують мене. Тому я вирішила, що класики подають мені знаки.

Альбом презентували до свята вчителів не випадково. Адже митці називають свій проєкт освітнім. І пропонують ‑ як альтернативне вивчення української класичної літератури.

Вадим Лисиця, музичний продюсер:

Це українська культура, яку я, російськомовна людина, я хочу все ж таки якось просувати, щоб вона ставала більшою і щоб діти вивчали ці вірші й в тому числі завдяки музиці.

В рамках проєкту Марія разом з командою проводить музично-поетичні зустрічі у різних містах України. Виступає для студентів та вчителів вишів.

Марія Бурмака, народна артистка України:

Частина проєкту ‑ це не тільки концерт. Ми уже проїхали по деяким університетам Українським. Це Харківський університет, це Львівський університет, Український католицький університет, це Донецький університет який зараз знаходиться у Вінниці. Попереду ще Житомир і Одеса, якщо вийде, тому що жовта зона й Одеський університет повністю перейшов на дистанційне навчання.

Глядачі давно знайомі з творчістю співачки й кажуть у захваті від нових пісень.

Тетяна Вітязь, глядачка:

Чудова музика, душевне виконання, харизма, неймовірне місце.

Юлія Нестеряк, доцент кафедри соціальних комунікацій Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка:

Він не просто популяризує українську культуру, українську літературу, а і наближає, особливо молодь, особливо наших підлітків до розуміння того, що українська мова і культура ‑ це дуже круто. Це неймовірна мотивація зацікавитися.. Тому що коли дивитися на хрестоматійні вірші того ж Богдана Ігоря Анатольовича, я пісню Марії «Батьківщина».. я просто відкрила сама для себе.

х х х

 

Сьогодні, 21 вересня, в приміщенні Донецького національного університету з презентацією нового проєкту «Улюблені класики» виступить народна артистка України, кандидатка філологічних наук та кавалериня Ордену княгині Ольги ІІІ ступеню, співачка Марія Бурмака. Напередодні виступу ми поговорили з артисткою про новий проєкт, підтримку молодих музикантів та безліч ідей, які вона б хотіла втілити.

«Донести історію людей, які жили, помилялися, закохувалися та писали вірші»

VeжА: Розкажіть, будь ласка, більше про свій проєкт «Улюблені класики». Про що він? Яка його мета? Чи виникнув він спонтанно, чи був певний попередній план, враховуючи освітню складову?

М.Б.: «Улюблені класики» ‒ це, насправді, проєкт, який я роблю протягом життя. Буквально днями була річниця фестивалю «Червона рута», який вперше відбувся в 1989 році. З першої «Червоної рути» багато хто перепощував саме мій виступ, оскільки я ще «на сцені». Тоді це була пісня на вірш Олександра Олеся.

В теперішній проєкт входять 15 пісень на вірші поетів, від Шевченка до Стуса. Також в збірці є пісня на вірш Олександра Олеся, але вже інший, не той, що я співала на «Руті». Насправді, в мене цих пісень значно більше, але я обрала саме 15. Що увійшло: дві пісні на вірші Тараса Шевченка, пісні на вірші Тичини, Максима Рильського, Лесі Українки, Франка, Якова Щоголіва (харківського поета, сучасника Шевченка), Василя Чумака, Василя Стуса, Якова Савченка (поета «Розстріляного Відродження»). Знаєте, протягом свого життя я багато писала. І стикалася з тим, що навіть вчителі, коли учням розповідають про, наприклад, Олеся, кажуть, мовляв, от на вірші Олеся найбільше пише (пісень ‒ прим. авт.) Бурмака.

Я вирішила зробити такий проєкт, який, з одного боку ‒ нібито дуже стиснута Антологія української поезії, з іншого боку ‒ це вірші, які входять в шкільну програму, які можна наспівати і презентувати в досить сучасному аранжуванні.

Я задумала цей проєкт саме в такому форматі пару років тому. Дуже багато наших класиків «проходять», як якісь незрозумілі люди з хрестоматій, і особливо ніхто не повертається до їхньої творчості. В Києві я живу неподалік вулиці Олени Теліги і колись почула, як дівчинка-підліток каже своїй мамі, що це «ліца Алєни Тєлєгі». І це нерідко трапляється в Києві. І я подумала, як же так донести історію людей, які жили, помилялися, закохувалися, писали вірші і які достойні того, щоб про них пам’ятали. Знали, як правильно писати їхні прізвища, та знали їхній життєвий шлях.

Я вже намагалася два роки тому подавати цей проєкт в Український культурний фонд, але тоді в мене не вийшло. А от в цьому році цей проєкт ми з командою подали знов, і отримали підтримку фонду. До цього проєкту увійшли як пісні, написані мною давно (це і вірш Олеся, і Василя Стуса, «Верни до мене, пам’яте моя», і деякі інші), так і 7 нових пісень, які я написала цієї весни. Я ще не знала, чи ми отримаємо підтримку, але пісні вже писала. Чому саме такі пісні? З різних причини. Тому що, наприклад, вірш «Каменярі» Франка знають всі, він є в хрестоматіях, а вірш Лесі Українки ‒ «Черешеньки» ‒ це дитячий веселий вірш. Програма має бути різноманітною, не лише сумні вірші. Також на початку цього року я робила прем’єру нових дитячих пісень, і серед них була пісня на вірш Павла Тичини «А я у гай ходила». Але я взяла спеціально пісню «Пам’яті тридцяти», бо це пісня пам’яті битви при Крутах, і це дуже болюча сторінка історії.

Також Василь Стус, пісня «Верни до мене, пам’яте моя», яку я написала давно, яку в багатьох версіях можна знайти на YouTube, але також і пісня «На Лисій горі», яка дуже зворушлива. Адже Стус помер не в Києві, як мріяв про це. Вона тужлива, про кохання, про, власне, «Лису гору». Це якраз п’ятнадцята пісня в переліку. І вона зовсім нова.

До проєкту долучилися і багато музикантів. Тут, у Вінниці, я буду з гітаристом. Також в різних піснях на записі звучатимуть і бас-гітара, ще одна гітара, перкусія, скрипка, флейта. Саундпродюсером виступив кращий саундпродюсер України Вадим Лисиця. Найвідоміші хіти, які зараз звучать по радіо, ‒ це його робота. Це і пісні “Alyosha”, пісня “Дим” від “Врємя і стєкло”, “Тримай” Насті Каменських ‒ це все він робив.

В рамках проєкту буде також концерт до Дня вчителя, який відбудеться у повному складі в Києві, 28 вересня в театрі «Сузір’я». Він транслюватиметься онлайн на Facebook-сторінці «Улюблені класики». Заплановані зустрічі в університетах України. Вже був Харків, вже був Львів, а зараз ‒ Вінниця.

Про Стуса, плани та найкомфортніше місто для життя

VeжА: Чому саме Вінниця? Зрештою, міст багато. Як сталось, що саме Вінниця і саме Донецький університет Стуса? Це пов’язано, власне, з тим, що університет “носить” його ім’я, чи була ще якась причина, враховуючи, що університет переїхав до Вінниці з Донецька, нині окупованого? Чи, може, просто була якась попередня домовленість з керівництвом університету?

Звичайно, пов’язано. Харківський університет став першим, бо це моя alma mater, в УКУ (Український католицький університет у Львові ‒ прим. авт.) я неодноразово виступала, і вони весь час запрошували. У Вінницю я, фактично, «з нуля» дзвонила та домовлялася. І, дійсно, з тих причин, які Ви назвали. По-перше, це Донецький університет імені Стуса, і це свідчення того, що Донецьк ‒ це Україна, що Україна своїх не залишає, і цілий університет тепер у Вінниці, але залишилася назва ‒ Донецький національний університет. І в мене є знайомі викладачі, які викладали ще в Донецьку. Також важливу роль відіграє ім’я Стуса. В рамках проєкту в мене дві пісні на його вірші. Це грандіозна постать для української культури. Це людина, для якої лише мрією залишилася Незалежна Україна. І це поет, який народився у Вінницькій області, і в Вінницю таки і «повернувся». Якщо говорити, де душа Стуса, то вона саме на Вінниччині. Він звідси родом, але закінчив Донецький університет, який саме тому ім’я поета і носить. Тому, можна сказати, що він сюди повернувся таким от чином. Тому ми дзвонили, домовлялися, шукали контакти, адже я дуже хотіла, щоб саме у Вінниці і Донецькому університеті відбулася презентація проєкту.

Після Вінниці буде Київ, ще в планах Житомир і Одеса. Одеса ‒ бо це південь України, важливе стратегічне та університетське місто. В Житомирі дуже хотіли, щоб ми приїхали. До того ж, це від Києва недалеко. Так що ті кияни, які не зможуть прийти на концерт в Києві, можуть приїхати до Житомира. Зараз ми всі в очікуванні, чи буде карантин, чи не буде. Відтак, в планах саме ці міста. Більше ми просто не встигаємо.

Звичайно, я мрію про те, щоб презентувати проєкт у всіх університетах. Чи просто організувати концерти, на які могли б прийти глядачі. Але на весь проєкт в нас було всього три місяці часу та обмежене фінансування. Ми мали запуститися на початку травня, але позитивну відповідь на наш проєкт отримали, як і всі, в кінці червня. Якщо буде можливість робити концерти далі, то, звичайно, хотілося б поїхати і в Тернопіль, і в Ужгород, і в Суми вже запрошують, і в Чернігів ‒ теж близько до Києва, прекрасне місто, гарні навчальні заклади. Тому, думаю, проєкт матиме і плани свої.

VeжА: Ці 15 пісень, вони будуть записані, як альбом, чи залишаться проєктом для університетів, шкіл, концертів тощо?

Основне ‒ це саме запис. Запис стількох «живих» інструментів, аранжування, запис на студії, «На Хаті Рекордз», де була можливість записати. Кожен музикант сидів в окремій кімнаті, писав в реальному часі свій трек, а в цей час саундпродюсер займався «зведенням». Тобто, так, це запис альбому. Так, воно буде в Інтернеті, буде в якості альбому на радіо. Ми розішлемо ці 15 пісень, як концертний запис. В Інтернеті він буде не на платних платформах, але на спеціально створеному сайті. Саме тому Український культурний фонд дав на це кошти, що ми не заробляємо на цьому проєкті гроші. Можна буде завантажити та послухати. Також буде завантажено на YouTube.

До речі, «Суспільне» зараз виявило бажання, щоб ми записали відео-концерт в їхній студії. Ми з музикантами будемо записувати, так що буде відео цього всього. Ну і, звісно, проєкт існує як “жива” програма. В університетах це буде з гітаристом Геннадієм Бондарем. Просто тому, що хоч фінансування і є, але воно не масштабне, немає можливості возити всю “банду”. Це може існувати у вигляді: або я з гітарою, або з гітаристом Геннадієм, або ще з двома музикантами. Можливо, я колись захочу це зробити з оркестром, але головне, що є продукт.

VeжА: Є вже у Вас плани на продовження? Ще 15 чи скільки пісень на вірші українських класиків? Якісь нариси майбутнього такого проєкту? 

Є. Як всі знайомі сміються, в мене завжди є мільйони цікавих ідей. Причому, вони виникають на рівному місці. Наприклад, коли ми обговорювали проєкти, я сказала, що хочу домовитися і переночувати в кожному з українських музеїв. А раптом я щось відчую? І всі сприйняли цю ідею, як досить-таки екстравагантну, та і часу на це нема. Тим не менше, був фестиваль авторської пісні в музеї-будинку Рильського, і я прийшла, заспівала там «Троянди й виноград», в Києві живу неподалік музею «Хата на Пріорці» Шевченка, прийшла, сфоткалася, виклала в Інтернет. Таким чином, я теж намагаюсь популяризувати імена цих поетів. У Львові був концерт, я пила у «Віденській кав’ярні» і побачила фото, що саме це цьому місці полюбляв сидіти Франко з друзями та читати газет. Був виступ на фестивалі в Каневі, і я, звичайно, під’їхала на другий день в Шевченківський музей, на Чернечу гору, заспівала «Мені однаково…» прям на цій горі. В мене була ідея, кажу «А давайте, щось зробимо з невеликими музеями для того, щоб їх підтримувати». І не тільки. Зрозуміло, що в мене є більше пісень на вірші всіх цих поетів. Але я хочу взяти інший період, наприклад. Взяти Сосюру, який родом з Дебальцево, взяти невідомі вірші Симоненка, взяти «шістдесятників». Ідей багато, були можливості все це втілити. Я ж пишу все життя на вірші класиків. Але завжди це було за свої гроші та своїми зусиллями. Це ж не шоу-бізнес, це складно. Якби якась підтримка була б, то й ідей в мене багато. Як і написання дитячих пісень, як і розширення існуючих проєктів, і не тільки. Я скрізь бачу знаки. До прикладу, хтось написав фразу Лесі Українки чи ще щось, і воно мені дуже близьке. Я б ще з’їздила на батьківщину Стуса, але це вже як життя покаже. Своїми силами, особливо, фінансовими, це робити музикантам важко. Цей рік та минулий, коли був локдаун, оскільки роботи в нас було не так багато. Не так багато, щоб вкладати в якісь проєкти багато своїх коштів, як я завжди робила. Тому придумаємо щось далі. Може, далі будемо продовжувати цю ідею з класиками, як проєкт.

VeжА: До речі, ви вперше у Вінниці? 

Не вперше, була тут з концертами, але так надовго, щоб «відчути» це місто – перший раз, адже я тут на пару днів. Є час пізнати місто, подивитися. Звичайно, ще й мені сказали, що Вінниця – всьоме найкомфортніше місто для життя. А я, саме готуючись до поїздки, зрозуміла: «О, я їду в найкомфортніше місто». Тому, мені здається, дуже важливо робити проєкти по містах. Відтак, мій проєкт для студентів покликаний і для того, щоб пізнати місто. Іноді думаю, що десь в якомусь місті живе «український Стінг», пише свої пісні під гітару, але про нього ніхто не знає, бо це не та музика, яка є форматом. Якби хтось з таких людей підійшов познайомитися, я б була би рада.

«Музика для дорослих», підтримка молодих виконавців та нереалізовані ідеї

VeжА: Говорячи про Ваші проєкти, хотілося б поговорити про Вашу роботу ведучої. Свого часу у Вас була передача на телеканалі TVI, «Музика для дорослих». Здається, з 2011 року і майже до часу закриття каналу? Чи є у Вас в планах телепередачі такого ж формату? Якийсь «Фольк-м’юзік» на «Суспільному» або умовний проєкт разом з «Громадським»?

Після TVI був подібний проєкт ще на «Еспресо TV». Знаєте, я б дуже хотіла цим займатись. Я це люблю, я це знаю. По-третє, не існує цих програм дуже багато років, зокрема, “Музики для дорослих”, але Ви зараз про це згадали. Вже навіть немає адміністраторів YouTube-каналу, а ці відео набирають обертів. Адже ми першими зняли, фактично, я їх знайшла, гурт «Один в каное», гурт «Ray Band», де не було перкусії, але один з учасників, Артем, танцював чечітку, степ, гурт «Гуцул Каліпсо». Дуже багато було гуртів, для яких це було професійно та класно – зняти відео. Після того ми робили на каналі «Еспресо» програму культурних новин, називалася вона «Культ: Експрес». Цей проєкт закрили, коли розпочався локдаун, і знімати було нічого.

Все одно, я ж концертуючий музикант, в мене було багато концертів. Теперішній проєкт, наприклад, теж забере багато часу. Та все ж я думаю над якимось телевізійним проєктом, але тут багато залежить від бажання каналу. Тому що це не масштабне прям таке талант-шоу. Це треба, щоб хтось зрозумів, що це культові речі, але вони не дуже бізнесові. Якби мені хтось запропонував або запросив, то я тільки «за». Але поки що теперішній проєкт закінчиться, хочу ще щось до Дня Святого Миколая зробити, завжди роблю концерти для дітей. А там, можливо, буду думати над якимось таким проєктом і пропонувати його на якийсь канал.

 

VeжА: Повертаючись до попередніх робіт, участі в попередніх проєктах. Фестиваль «Червона рута», на якому, Ви, можна сказати, були першопрохідницею в 1989 році. Можливо, у Вас є якась ідея створити чи відновити подібну платформу в Україні для молодих і не тільки музикантів?

Ви знаєте, на це абсолютно точно потрібна підтримка держави, потрібне фінансування, адже, насамперед, це величезна робота великої кількості людей. І вона повинна бути оплачувана. Фестиваль “Червона рута” існує, але, як на мене, в нього на сьогодні недостатньо великого піару в Україні, недостатньої “розкрутки” і підтримки, щоб цей фестиваль всі знали. Як телевізійній проєкт, це могло би бути. Я якраз над цим думаю. Бо ми, коли робили «Музику для дорослих», там були і молоді гурти, і знані, і ми обговорювали дуже важливі теми. Туди могла прийти просто людина з гітарою й заспівати. Тому щось подібне теж є в планах, можливо, щось таке напишу і подам на Український культурний фонд, щоб була якась хоча б підтримка. На ентузіазмі це не може існувати, адже вдарив локдаун, і ми всі залишились без роботи. Але ідея ця дуже класна, і я б із задоволенням взялась за її втілення. Словом, я подумаю над цим. Дякую Вам за ідею, адже це, насправді, було б дуже круто. І я могла б це робити, бо я багато знаю, слухаю, підтримую молодих виконавців, мені і так дуже багато музикантів пишуть. І саме не тих людей, яких продюсерськи розкручують, адже їх не так багато, і вони самі знаходять свій шлях, а таких людей, які пишуть музику для творчості і навіть іноді не чекають на якусь фінансову віддачу, але хочуть бути почутими.

VeжА: Власне, на сьогодні таких проєктів бракує. В 90-х була і «Територія А», і популярною була «Червона рута», і на «Радіо Промінь» виходили нові пісні. Зараз трошки такої кількості варіантів не вистачає. Хоча Ваш колега, в принципі, Мирослав Кувалдін мав свій проєкт на «Громадському», який займався розкруткою музикантів, але ніби більше як на місцевому рівні.

Це непогано, і більше того, я люблю Мирослава Кувалдіна, це мій друг, і ця робота – зусилля багатьох людей. І класно було б це робити на всеукраїнському рівні, бо тоді шлях трохи простіший. Для таких проєктів я задіюю і свою Facebook-сторінку, де 60 тисяч підписників. Якщо чую про якихось нових музикантів, то теж про це розповідаю, і мене часто просять таку підтримку виявити. Instagram також. На TikTok мене вже не вистачає, але в нас скоро будуть фахівці з «ТікТоку», думаю, хай вони вже цим займаються.

Іноді мені надсилають якісь свої роботи, просять сказати свою думку, щось підказати. Це теж час. Але колись мене так вислухували, тому я хочу, щоб музику когось теж слухали. Хтось має допомагати цьому. Є багато класних молодих людей, які стають популярними. Але це робота продюсера, це дійсно шоу-бізнес, і теж круто, що це робиться, але це тільки один жанр, шлях музики. А є й інші жанри, які повинні розвиватися, які мають право бути.

х х х

Телебачення:

 

https://www.youtube.com/watch?v=F7smPXlIOVE

 

https://www.youtube.com/watch?v=U1A88NAxo1Y

 

https://www.youtube.com/watch?v=pY_OnnNdbBc&feature=youtu.be

 

https://www.youtube.com/watch?v=bxgnaj7GGAs&feature=youtu.be

 

https://www.youtube.com/watch?v=WovjuXHVoEE

 

https://www.youtube.com/watch?v=MLGabZBHCGk&feature=youtu.be

 

https://www.youtube.com/watch?v=B1ExcNl52Z4

 

https://www.youtube.com/watch?v=L5czBKdPfHc&feature=youtu.be

 

https://www.facebook.com/radiomistonadbugom/videos/295176461945396

 

https://www.youtube.com/watch?v=tuAbgd1vTRs

 

https://www.youtube.com/watch?v=r-MEYSpHam4

 

https://www.facebook.com/watch/?v=384505833164915

 

https://podrobnosti.ua/2421043-marja-burmaka-prezentuvala-prokt-uljublen-klasiki.html

 

https://www.youtube.com/watch?v=7H5Q2MjAe6U

 

https://www.youtube.com/watch?v=6N0xshXlpQY

 

https://fb.watch/8CV3fKNOia/

 

 

Радіо:

 

http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2881360

 

http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2899998

 

https://www.facebook.com/o.guzhva/posts/4456004584422380

 

http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2917605

 

https://galnet.fm/mariya-burmaka-pryyihala-u-lviv-iz-proyektom-ulyubleni-klasyky/

 

https://www.facebook.com/yuriy.kviten/videos/402519337912310

 

https://www.youtube.com/watch?v=rPcNVG27swU

 

https://www.facebook.com/radiomistonadbugom/videos/295176461945396

 

Статті та новини про проект:

 

https://bemol.com.ua/ukrainian/1385-mariya-burmaka-anonsuye-proekt-gra-v-klasyky.html

 

https://np.pl.ua/2021/07/uliubleni-klasyky-mariia-burmaka-zapyshe-15-kompozytsiy-na-virshi-ukrainskykh-poetiv/?fbclid=IwAR0NkhY0gLwJzW-ZaiAwosQKNYQ8vgYoc5FxciDVBrwXrBpE1tr2Po6Uqmk

 

https://ukrrain.com/mariya_burmaka_zapishe_unikalnij_albom_na_virshi_klasikiv_ukrainskoi_poezii.html

 

https://www.2000.ua/novosti/art_novosti/showbiz/marija-burmaka-rozpochala-robotu-nad-unikalnim-proektom.htm

 

https://www.amazingukraine.pro/culture/mariya-burmaka-zapyshe-unikalnyj-albom-na-virshi-klasykiv-ukrayinskoyi-poeziyi/

 

http://ukrpohliad.org/culture/mariya-burmaka-moyi-ulyubleni-klasyky.html

 

https://nspu.com.ua/novini/uljubleni-klasiki-mariya-burmaka-zapishe-15-kompozicij-na-virshi-ukrainskih-poetiv/

 

https://telegraf.com.ua/ukr/intervju/2021-08-18/5680746-mariya-burmaka-lyudina-yaka-vvazhae-sebe-patriotom-ukraini-povinna-vivchati-ii-movu-a-ne-prosto-odyagti-vishivanku

 

https://www.univer.kharkov.ua/ua/general/univer_today/announce?news_id=10662

 

https://www.objectiv.tv/objectively/2021/09/06/mariya-burmaka-predstavit-v-harkove-novyj-muzykalnyj-proekt/

 

https://www.univer.kharkov.ua/ua/general/univer_today/news?news_id=10669

 

https://leopolis.news/post/49091/zavtra-startuyut-dni-uku-programa

 

https://karazin.ua/news/do-karazinskoho-zavitala-narodna-artystka-ukrainy-vypusknyt/

 

https://ngu.gov.ua/mariya-burmaka-zaprosyla-na-tvorchu-zustrich-kursantiv-akademiyi-naczgvardiyi/

 

https://nangu.edu.ua/news/mariya-burmaka-zaprosila-na-tvorchu-zustrich-kursantiv-akademii-nacgvardii

 

https://1stolica.kh.ua/news/narodnaja-artistka-ukrainy-posetila-harkov/

 

https://photo-lviv.in.ua/mariia-burmaka-prezentuie-proiekt-uliubleni-klasyky-u-lvovi/

 

https://www.amazingukraine.pro/culture/mariya-burmaka-predstavyt-u-lvovi-proyekt-ulyubleni-klasyky/

 

 

https://zahid.espreso.tv/u-lvovi-mariya-burmaka-prezentue-unikalniy-proekt

 

https://cultua.media/culture/actual-novini/mariia-burmaka-predstavyt-u-lvovi-proiekt-uliubleni-klasyky-2/

 

https://top-news.com.ua/mista/lviv/mariya-burmaka-pryyihala-u-lviv-iz-proyektom-ulyubleni-klasyky/amp/

 

https://lviv.web2ua.com/marija-burmaka-predstavit-u-lvovi-proekt-uljubleni-klasiki-9661/

 

https://strichka.com/article/116624152

 

http://www.be-inart.com/post/view/3961

 

https://m.day.kyiv.ua/uk/news/100921-mariya-burmaka-predstavyt-u-lvovi-proyekt-ulyubleni-klasyky-0

 

https://vn.20minut.ua/Kult-podii/takimi-virshi-franka-i-stusa-vi-ne-chuli-mariya-burmaka-veze-u-vinnits-11432937.html

 

https://vlasno.info/kultura/7/kontserti/item/41180-mariia-burmaka-prezentuie-proiekt-ul?fbclid=IwAR13iYvUJXbDROGr2bCvuvFUE2XpKbNjMfG28Mn2vU-uB83k2czRZzbris0

 

https://www.vinnitsa.info/news/mariya-burmaka-prezentuye-proyekt-ulyubleni-klasyky-u-vinnytsi.html?fbclid=IwAR1F5TVMiSq-gcnIvkvUgAdwej-ZCaApH0cHamr3RpKuNsXQBK3YMvlCbXI

 

https://www.news.vn.ua/mariia-burmaka-prezentuie-proiekt-uliubleni-klasyky-u-vinnytsi/?fbclid=IwAR2J_fv6fEr-QxOTi3cwzPBtWnIJpkEI8KRHEQTCfgB6QAKrLwJIiS-DJ_U

 

https://www.myvin.com.ua/news/13898-mariia-burmaka-prezentuie-proiekt-uliubleni-klasyky-u-vinnytsi

 

https://vn.depo.ua/ukr/vn/vidoma-ukrainska-spivachka-mariya-burmaka-prezentue-u-vinnitsi-unikalniy-proekt-202109181369442

 

https://ilikenews.com/news/u-vinnytsi-vidbudetsya-prezentatsiya-proyektu-mariyi-burmaky-ulyubleni-klasyky

 

http://ua-story.com.ua/99237-y-vinnici-vidbydetsia-prezentaciia-proyekty-mariyi-byrmaki-ylubleni-klasiki.html

 

https://vitatv.com.ua/kultura/mariya-burmaka-prezentue-proekt-ulyubleni-klasiki-u-vinnici?fbclid=IwAR3n6Ar6P39d-Rm2SukWmRDV78C7Rij-MSvvBpKYH0XQexqhUvuAoz7as_4

 

http://i-vin.info/news/mariya-burmaka-prezentuye-proyekt-ulyubleni-klasiki-u-vinnici-582.html

 

https://cvd.vn.ua/archives/15893

 

https://misto.vn.ua/uncategorized/mariya-burmaka-prezentuye-proyekt-ulyubleni-klasiki-u-vinnici/

 

https://naparise.com/posts/mariia-burmaka-prezentuie-u-vinnytsi-proiekt-uliubleni-klasyky

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158002401906020

 

https://33kanal.com/news/150677.html

 

https://zahid.espreso.tv/voni-lyubili-rozcharovuvalisya-y-inodi-robili-durnitsi-mariya-burmaka-pro-ulyublenikh-klasikiv

 

https://presspoint.in.ua/2021/09/20/u-vinnytsi-mariia-burmaka-prezentuie-unikalnyj-proiekt-uliubleni-klasyky/

 

https://podillya.news/?p=55505

 

https://podillya.news/?p=59063

 

http://vinnitsaok.com.ua/archives/968764?fbclid=IwAR1pvtkaWLkurWmwRbv_1s1ehLvF_NBUJYr16tvPJAafLG1u4PEPokAbUMY

 

https://mistonadbugom.com.ua/article/u-vinnici-narodna-artistka-ukrajini-mariya-burmaka-prezentuye-proyekt-ulyubleni-klasiki

 

https://glavcom.ua/vinnytsia/news/artistka-mariya-burmaka-u-vinnici-prezentuje-muzichniy-projekt--784472.html

 

https://vezha.ua/u-vinnytsi-narodna-artystka-mariya-burmaka-prezentuye-proyekt-ulyubleni-klasyky/

 

https://cometa-vn.news/marija-burmaka-prezentuie-proiekt-laquo-uljubleni-klasiki-raquo-u-vinnici/

 

https://litgazeta.com.ua/news/mariia-burmaka-zapyshe-albom-na-virshi-klasykiv-ukrainskoi-poezii-vid-shevchenka-do-stusa/

 

https://creativity.ua/useful-materials/mariia-burmaka-prezentuie-proiekt-uliubleni-klasyky-onlain/

 

https://vezha.ua/pro-ulyublenyh-klasykiv-zabutu-poeziyu-ta-pidtrymku-molodyh-muzykantiv-interv-yu-z-mariyeyu-burmakoyu/

 

https://vezha.ua/lirychni-ta-patriotychni-u-vinnytsi-mariya-burmaka-prezentuvala-pisni-na-virshi-ukrayinskyh-klasykiv-foto/?fbclid=IwAR0r6eZtVlzULn7rArQHyrgbyNh-lu9ejYOFZ4M2cLeiR2aEVEgSO8S8uzo

 

http://www.mistonadbugom.com.ua/article/u-vinnici-narodna-artistka-ukrajini-mariya-burmaka-prezentuye-proyekt-ulyubleni-klasiki

 

https://www.amazingukraine.pro/culture/mariya-burmaka-klasyky-teper-mene-peresliduyut/

 

http://ua-story.com.ua/99485-mariia-byrmaka-prezentyvala-proyekt-ylubleni-klasiki-v-stysivskomy-yniversiteti.html

 

http://i-vin.info/news/mariya-burmaka-u-vinnici-prezentuvala-noviy-proyekt-609.html

 

https://ukrrain.com/mariya_burmaka_zapishe_unikalnij_albom_na_virshi_klasikiv_ukrainskoi_poezii.html

 

https://www.luckyukraine.in.ua/?p=6217

 

https://nspu.com.ua/novini/voni-ljubili-rozcharovuvalisya-j-inodi-robili-durnici-mariya-burmaka-pro-uljublenih-klasikiv/

 

https://strichka.com/article/116826218

 

https://podrobnosti.ua/2421043-marja-burmaka-prezentuvala-prokt-uljublen-klasiki.html

 

http://ukrpohliad.org/culture/sogodni-mariya-burmaka-daye-Kontsert-do-dnya-vchytelya.html

 

https://news.lviv-company.in.ua/zazvuchali-pid-muziku-mariya-burmaka-dala-nove-zhittya-virsham-shevchenka-ta-franka.html

 

http://ukrpohliad.org/culture/mariya-burmaka-pryvitala-pedagogiv-z-dnem-vchytelya.html

 

https://suspilne.media/169565-u-zitomiri-maria-burmaka-prezentuvala-tvorcij-proekt-ulubleni-klasiki/

 

https://www.0412.ua/afisha/16885/ulubleni-klasiki

 

https://news.rivne.ua/post1744982

 

Згадування про проект в соціальних мережах:

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=152876793720868&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=121032373571977&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/watch/?v=360792925652518

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=123377466670801&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=123377466670801&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=125310243144190&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=126041496404398&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=126041496404398&id=103974805277734

 

https://m.facebook.com/100001003460756/posts/4356665711043501/?_rdr

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=126713319670549&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=126766829665198&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=127252729616608&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/watch/?v=519746885923067

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=130021936006354&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/watch/?v=514180299675552

 

https://www.facebook.com/watch/?v=346886717097930

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=130922669249614&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=131087269233154&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=131806502494564&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=132113582463856&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/watch/?v=136547701989411

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=133601912315023&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/watch/?v=2944095515906405

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=134288285579719&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=134920298849851&id=103974805277734

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=134685355540012&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=135165448825336&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=135287262146488&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=135516215456926&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/%D0%A3%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%96-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BA%D0%B8-103974805277734

 

https://www.facebook.com/watch/?v=1161175381047809

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=136221928719688&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/%D0%A3%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%96-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BA%D0%B8-103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=138090878532793&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=138116958530185&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/watch/?v=594121168253753

 

https://www.facebook.com/watch/?v=307470281154268

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=138843035124244&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/watch/?v=1541304379564030

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=139594565049091&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/watch/?v=196511979209528

 

https://www.facebook.com/watch/?v=623718191948165

 

https://www.facebook.com/watch/?v=372885027647839

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=141101528231728&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=141596931515521&id=103974805277734

 

https://m.facebook.com/events/815475079335268/?ref=newsfeed&_rdr

 

https://m.facebook.com/253877431318339/posts/4401712576534783/?d=n&_rdr

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=141717414836806&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=141952558146625&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=142078021467412&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=142079124800635&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=142712258070655&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/o.guzhva/posts/4456004584422380

 

https://www.facebook.com/groups/1438673103021055/posts/2977904269097923/

 

https://www.facebook.com/groups/youmakefutureukraine/posts/3041768752709097/

 

https://www.facebook.com/groups/390452161140664/posts/1753965201456013/

 

https://www.facebook.com/groups/161313534507959/posts/868439250462047/

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=142990041376210&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=143608294647718&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=143998447942036&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=144028314605716&id=103974805277734

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=144287477913133&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=145265987815282&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157885990931020

 

https://www.facebook.com/dmitriy.brook.ua/posts/4035203889908098

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157909959761020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157912435011020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157916012921020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157927831341020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157932324696020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157932708381020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157943973766020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157945638156020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157946829506020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157955409971020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157957806306020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157960681706020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157965130876020

 

https://www.facebook.com/watch/?v=887183848871796

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157975822181020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157978507441020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10157984552816020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158000706336020

 

https://www.facebook.com/%D0%A3%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%96-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BA%D0%B8-103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=145674071107807&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=145709567770924&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158006856651020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158007739286020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158007820166020

 

https://www.facebook.com/donnu.edu.ua/posts/3876193205813687

 

https://www.facebook.com/donnu.edu.ua/posts/3860128037420204

 

https://www.facebook.com/chytatskyiclub/posts/227642179365137

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=146772487664632&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=147505517591329&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=147541964254351&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=147766884231859&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=148691847472696&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158008220391020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158009247981020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158009285496020

 

https://www.facebook.com/olha.akulova/posts/6976423872398485

 

https://www.facebook.com/olha.akulova/posts/6977355012305371

 

https://www.facebook.com/donnu.edu.ua/posts/3881824695250538

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158010646051020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158010998821020

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=149947867347094&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=150418127300068&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=152540060421208&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=152651460410068&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=152876793720868&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=2961412410764649

 

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=558715162066946

 

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=391125512740996

 

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=165109055785776

 

https://www.facebook.com/watch/?v=283012960117787

 

https://www.facebook.com/watch/?v=923126224952354

 

https://www.facebook.com/watch/?v=554261959240709

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=154965776845303&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=155306346811246&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=155441693464378&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=158072616534619&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=158641439811070&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=159191669756047&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=159222376419643&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=159428323065715&id=103974805277734

 

https://www.facebook.com/ludazubko/posts/6230327807041535

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158012521871020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158014525256020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158018511546020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158019096956020

 

https://www.facebook.com/o.guzhva/posts/4513961705293334

https://www.facebook.com/oleksandr.zinchenko/posts/4839490786065819

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/videos/348267567080827

 

https://www.facebook.com/oleksandr.zinchenko/posts/4840587752622789

 

https://www.facebook.com/yuriy.kviten/posts/10215363146712218

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/videos/270144698295167/

 

https://www.facebook.com/alexandra.kirushina/posts/4219765564799842

 

https://www.facebook.com/mykolakn/posts/10222549351456719

 

https://www.facebook.com/kyrylo.kirk.voronko/posts/885676418720595

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158021308541020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158021356431020

 

https://www.facebook.com/tala.didenko/posts/4926234684073137

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158021485561020

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=664290997884335&id=100029103219674

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2348280401970055&id=100003643534909

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=6376323169074466&id=100000905383526

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158022708146020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158023000311020

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158023238181020

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158023859441020

 

https://www.facebook.com/les.vakula/posts/4561281350577522

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158028753186020

 

https://www.facebook.com/andrey.moroz.393/posts/5060817227280851

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158029962346020

 

https://www.facebook.com/ulka.chepiuk/posts/4403965856349747

 

https://www.facebook.com/maria.burmaka/posts/10158031180486020

 

https://www.facebook.com/muroslavamix/posts/1830753540445595

 

https://www.facebook.com/julia.nesteryak/posts/10217500597181940

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=154144586927422&id=103974805277734

 

 

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA