Офіційний веб-сайт

Президент України привітав Ліну Костенко

Творчість Ліни Костенко для мільйонів українців стала джерелом мудрості й символізує непереможну силу слова та незламний дух свободи.

Про це зазначив Президент Володимир Зеленський у вітанні з нагоди ювілею письменниці, яке глава держави опублікував на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні 90-річний ювілей відзначає видатна українська поетеса, без перебільшення, Українка з великої літери – Ліна Василівна Костенко! Для мільйонів українців Ваша поезія стала джерелом мудрості й символізує непереможну силу слова та незламний дух свободи", - підкреслив Президент.

Глава держави переконаний, що кожним рядком Ліна Костенко стверджує велич людського життя, а у кожного, хто читає її вірші, з’являються крила.

"Знаю, що Ліна Василівна завжди відмовляється від будь-яких державних звань та нагород. Це яскраво демонструє, як велич та геніальність можуть поєднуватися зі скромністю та людяністю. Бажаємо Вам міцного здоров’я та добробуту! Дякуємо за кожен Ваш рядок!" - написав Зеленський.

 

Довідково

Ліна Костенко – письменниця, поетеса-шістдесятниця. Лауреат Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989).Автор понад 15-ти поетичних збірок («Вітрила», «Мандрівки серця», «Над берегами вічної ріки», «Сад нетанучих скульптур», «Річка Геракліта»), роману «Записки українського самашедшого».

У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу.

Останніми роками Ліна Костенко не з’являється не публіці, живе письменниця у Києві.