Офіційний веб-сайт

Президент: Разом з усією Україною ми повернемо не тільки людей, а й наші території

У суботу, 7 вересня, між Україною та Росією відбувся обмін ув'язненими.

До України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян та 24 моряків, яких Росія захопила в районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

Роман Сущенко, журналіст Національного державного інформаційного агентства Укрінформ, З 2010 року працює кореспондентом Укрінформу у Франції. Незаконно заарештований в Росії 30 вересня 2016 року. 4 червня 2018 р. Московський міський суд засудив Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. У слідчому ізоляторі та колонії багато малював, виробивши власну техніку та стиль, його роботи експонувались на виставках у Парижі та Нью-Йорку. За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної журналістики, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм нагороджений орденом «За мужність» III ст.

Олег Сенцов, режисер і сценарист, лауреат Національноїпремії України імені Тараса Шевченка. У нього був невеликий бізнес ‑ володів комп'ютерним клубом в Сімферополі. У 2011 році на виручені гроші зняв перший фільм «Гамер», в липні 2013-го приступив до зйомок нового фільму. Активіст сімферопольського Автомайдану. 10 травня 2014 року Сенцова затримала російська ФСБ, звинувативши в тероризмі. 25 серпня 2015 року суд засудив його до 20 років колонії суворого режиму. З жовтня 2017-го перебував у колонії в Лабитнангі. В ув’язненні Сенцов писав роман, оповідання, п'єсу «Номери» і сценарії. Лауреат Премії Сахарова за свободу думки Європарламенту. Нагороджений орденом «За мужність» III ст. за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України та орденом «За мужність» I ст. ‑ за особисту мужність і самовідданість, виявлені у відстоюванні конституційних прав та свобод людини, цілісності Української держави.

Окрім Романа Сущенка і Олега Сенцова були також звільнені: Олександр Кольченко, Володимир Балух, Едем Бекіров, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Олексій Сизонович, Євген Панов, Євген Панов, а також 24 моряків ВМС ЗС України.

На офіційному сайті Офісу Президента України у зв’язку з цими подіями повідомляється, що Україна планує продовжувати процес розведення військ на Донбасі, зокрема населеного пункту Золоте, заявив Президент Володимир Зеленський після зустрічі звільнених громадян України.

«Далі ми наближатимемося до звільнення всіх наших і продовжуватимемо у Мінському процесі розведення військ у два етапи: спочатку Золоте – Петрівське, а потім – розведення по всій території та припинення вогню повною мірою й припинення війни», – сказав Глава держави в Міжнародному аеропорту «Бориспіль».

За словами Володимира Зеленського, після цього буде найскладніший етап – повернення територій.

«Я думаю, разом з вами, разом з усією Україною ми повернемо не тільки людей, а й наші території», – наголосив Президент.

«Гадаю, що на другому етапі ми будемо серйозно працювати і повернемо, звільнимо всіх наших людей», – сказав Президент.

Проте Глава держави наголосив, що поки неможливо говорити про терміни звільнення затриманих кримських татар.

 

За матеріалами Укрінформу і сайту Офісу Президента України

 

 

На фото: Президент України Володимир Зеленський вітає зі звільненням Олега Сенцова на летовищі Бориспіль.