Офіційний веб-сайт

Презентовано унікальне видання: «Шевченкіана в екслібрисі:1917-2017»

Наприкінці травня у Києві відбулась презентація книги-альбому «Шевченкіана в екслібрисі:1917-2017», що вийшла у столичному видавництві «Криниця». Автор ‑ Петро Нестеренко, член Спілки письменників України, кандидат мистецтвознавства.

«Ім’я Тараса Шевченка сьогодні ми розуміємо настільки, наскільки розуміємо себе, свій час і Україну в ньому, ‑ сказав на презентації у Товаристві «Знання» України голова правління Василь Кушерець. ‑ Але, щоб краще зрозуміти, треба повністю осягнути його як сучасника людей, проблем, суспільства ХІХ століття. Книга «Шевченкіана в екслібрисі: 1917-2017» ‑ це титанічна робота не одного дня й не одної людини. Ця книга потрібна сьогодні знавцям шевченкіани, студентам, бібліотекам».

До книги ввійшло 1120 екслібрисів багатьох відомих в Україні й за межами художників. Серед них Олена Кульчицька, Василь Лопата, Микола Стратілат. Серед власників шевченківських екслібрисів третій Президент Віктор Ющенко, письменники Володимир Яворівський, Михайло Слабошпицький, родина Осташевських…

Автор книги Петро Нестеренко зізнається, що довгою і нелегкою була дорога книги до виходу у світ. «Тільки завдячуючи людям, які творять доброчинні справи, вийшла ця книжка, ‑ сказав Петро Нестеренко. ‑ В даному випадку на допомогу прийшла Світлана Винограденко, міжнародний консультант iз питань здоров’я, бізнесу, життєдіяльності людини, кандидат психологічних наук, громадська діячка».

 «Книги ‑ одне з моїх захоплень, ‑ каже Світлана Винограденко. ‑ З дитинства я мріяла, щоб у моїй домашній бібліотеці були книжки з автографами. І ця мрія здійснилася. Сьогодні в мене їх кілька десятків. На пропозицію видати цю книгу на доброчинні кошти відгукнулися і мої друзі».

 

Автор: Катерина КОШОВА,

студентка коледжу Університету сучасних знань

Джерело: газета «Україна молода»