Офіційний веб-сайт

Постановка «Children of the Night. Androgyne» («Діти ночі: Андрогін»)

Автор(-и): Катерина Кухар, Олександр Стоянов / Розділ:

Постановка «Children of the Night. Androgyne» («Діти ночі: Андрогін»), виконавці, артисти балету: Катерина Кухар, Олександр Стоянов, рік оприлюднення: 2017-2019.

Висунуто художньою радою Київського державного фахового хореографічного коледжу.

 

Постановка «Children of the Night. Androgyne» («Діти ночі: Андрогін»), виконавці Катерина Кухар та Олександр Стоянов

 

Постановка «Children of the Night. Androgyne» («Діти ночі: Андрогін») – це сучасний неокласичний балет, який спеціально для українських зірок балету Катерини Кухар та Олександра Стоянова створив хореограф і артист StaatsbaleettВеrlin Олександр Абдукарімов - учень Начо Дуато, відомий своїми постановками в Берліні, Кельні, Мадриді. В Україні він працював уперше і створив сучасний та водночас класичний балет з особливим почерком і глибоким змістом, із використанням новітніх креативних світлових рішень, з підбором найбільш гармонійної музичної компіляції.

Головна тема балету - випробування, які мають пройти андрогіни. Романтично-містична історія представлена за допомогою готичних декорацій і прекрасної музики Антоніо Вівальді та Макса Ріхтера. Доля міфічних істот уперше розкривається за допомогою пластики. Також варто зазначити, що ця тема раніше у балеті не використовувалась. Талановиті й сміливі артисти наважились на такий експеримент і їм вдалось майстерно розкрити прекрасну легенду.

У давньогрецькій міфології андрогіни - істоти, які колись мали по дві пари рук і ніг, були горді собою і наважились вважати себе рівними Зевсу. Він покарав їх за це - розділив на дві половини: чоловічу та жіночу. Відтоді кожна з цих половинок змушена шукати одна одну. Режисер наголошував, що свідомо змістив акцент саме на жінку, зробив її активним, рішучим персонажем, що також не дуже традиційно для балету, але у сучасному суспільстві така тенденція дедалі актуальна.

Ми бачимо андрогінів уже як розділених людей. У результаті чого між чоловіком і жінкою з'явилась тріщина — слабкість. Через цю тріщину проникають спокуси, негативні емоції, що можуть навіки розділити половинки. Але подолавши випробування, вони можуть досягти просвітлення й іншого рівня відносин.

За задумом хореографа-постановника діти ночі - це хижі, безсмертні істоти, швидкі рухи яких дуже складно вловити. Це людські страхи, сумніви, спокуси. Ці почуття загострюються саме з настанням темряви, коли людина беззахисна і в місячному світлі бачить лише тіні. У балеті показана історія пари, яка доводить, що справжнє щастя здобуває тільки той, хто може протистояти дітям ночі - страхам, спокусам, сумнівам.

Постановка «Children of the Night. Androgyne» («Діти ночі: Андрогін») - це свіжий подих у сучасній українській хореографії. Як зазначали у своїх коментарях до прем'єри цього балету Олександр Стоянов і Катерина Кухар: «Успішна історія майбутнього будується на контексті та фундаменті як минулого, так і сьогодення. Балет «Діти ночі. Андрогін» - це наша перша ластівка. Створюючи нові твори, співпрацюючи з молодими хореографами,

ми розвиваємо сучасний балет. Експериментуючи, формуємо нові традиції в мистецтві! І, таким чином, крок за кроком, ми робимо Україну культурним центром Європи»; «Великі нації пишуть свою історію у книзі мистецтва. Текст цієї книги не може бути спотворений на догоду будь-кому, він вічний і належить всьому людству».

Отже, тема цього твору наразі досить актуальна, оскільки український народ завжди прагнув до волі, незалежності, виборював право на щасливу долю для своєї держави. Об'єднатися, щоб бути сильнішими, докласти неймовірних зусиль заради миру й злагоди у нашій країні. Цей твір вчить долати труднощі та перешкоди на шляху до світлої мети.

Безперечно, балет - це найвитонченіший вид мистецтва, що допомагає його шанувальникам відчути величезне естетичне задоволення.

Сьогодні з іменами Катерини Кухар і Олександра Стоянова пов'язують сучасне українське балетне мистецтво. Також вони здійснюють активну громадську діяльність, багато років поспіль організовують і беруть участь у благодійних виставах.

На окрему увагу заслуговує популяризація цією зірковою балетною парою української класичної хореографії, творів видатних українських письменників Тараса Шевченка та Лесі Українки, а також української класичної музики Костянтина Данькевича й Михайла Скорульського.

Так, уже багато років поспіль Катерина Кухар і Олександр Стоянов віддають шану українському поетові Тарасові Шевченку, танцюючи на його день народження балет «Лілея», створений за сюжетом однойменної балади великого Кобзаря ще 1939 року. Саме з цієї вистави в балетне мистецтво стали впроваджувати українську літературну класику: твори Кобзаря, Івана Франка, Лесі Українки.

Понад 20 років Катерина Кухар і Олександр Стоянов танцюють партію Мавки та Лукаша з балету «Лісова пісня», створеного за мотивами однойменної драми-феєрії видатної української поетеси Лесі Українки (музику написав український композитор Михайло Скорульський). А також

Катерина Кухар є головою журі Міжнародної хореографічної асамблеї імені Н.Скорульської.

Ця українська балетна пара відома нашим співвітчизникам і завдяки їхнім виступам у концертах з нагоди державних свят. Зокрема під час святкування 30-річчя незалежності України вони взяли участь у трьох важливих заходах: концерт з нагоди вручення премії «Національна легенда»; фестиваль «Ковчег «Україна» й святковий концерт у Національному академічному театрі опери та балету України імені Т. Г. Шевченка (далі -Національна опера України) для посадових осіб держави, численних закордонних гостей та інших шанувальників балетного мистецтва.

Прагнення дарувати людям прекрасне, популяризувати світову класичну спадщину, твори кращих українських зразків - це ті пріоритети, які для себе визначили ці відомі артисти.

Підтвердженням викладеному є організований і проведений на високому міжнародному рівні фестиваль «ВАLLЕТ ОРЕN SРАСЕ» - головна хореографічна подія осені 2019 року від Катерини Кухар та Олександра Стоянова.

Цей фестиваль відбувся на сцені Національної опери України за участю всесвітньовідомих зірок балету з театрів «Lа Sса1а», «Ореrа Garnier», «New York Сity Ваllеt» тощо. Шанувальники балету побачили на сцені: Петру Конті й Еріса Нежа (Lа Sса1а); Жереми-Лу Кера (паризька Орега Оагпіег); Анну Софію Шеллер (New York Сіtі Ваllеt); Олександра Абдукарімова (StaatsbaleettВеrlin); артистів Національної опери України.

Чотири дні фестивалю були досить насиченими. Відбулась прем'єра постановки «Тоuch оf іllиsіоn» («Дотик ілюзії») від європейського хореографа Рікардо Амаранте під музику Сергія Рахманінова. У спектаклі одночасно було задіяно понад 70 осіб. Цікавим рішенням було те, що музиканти грали саме на сцені, створюючи атмосферу єдиного цілого з

артистами балету. В цій прем'єрній постановці віртуозно грав на фортепіано музику Сергія Рахманінова Антоніо Баришевський. Спектакль «Touch of illusion» це не тільки опис творчого шляху відомого композитора, а й передусім приклад того, як треба долати життєві негаразди, не опускати руки та вірити в краще майбутнє.

Також глядачі вперше побачили перлину українського балету - «Лісову пісню» у виконанні визнаних в усьому світі артистів зарубіжних театрів «Lа Sсаlа» та «New Yоrk Сіtі Ваllеt». Це було вдале рішення для популяризації кращих українських творів на міжнародному рівні у виконанні всесвітньовідомих артистів балету, що дало змогу ознайомити з нашою національною культурою велике коло осіб, зокрема іноземних громадян, які цікавляться творчістю своїх кумирів.

Ще один день цього фестивалю був присвячений сучасному українському балету «Сhіldrеn оf the Androgyne» («Діти ночі: Андрогін»). Ця філософська постановка з прекрасною хореографією є улюбленим твором не лише глядачів, а й її виконавців.

І на завершення фестивалю відбувся грандіозний гала-концерт за участю світових зірок балету.

Очевидним є те, що творчий шлях і благодійна діяльність Катерини Кухар та Олександр Стоянов пронизані духом любові й відданості своїй улюбленій Україні. Вони без слів вчать берегти та цінувати духовне надбання українського народу. Більшість творів у їхньому виконанні утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість і самобутність.

 

З подання художньої ради Київського державного фахового хореографічного коледжу

Відгуки у пресі:

https://vogue.ua/article/culture/teatr/pochemu-stoit-idti-na-balet-deti-nochi-v-nacionalnoy-opere.html

Відео:

https://youtube.com/watch?v=oibTxc3XbsE&t=35

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA