Офіційний веб-сайт

Портніков Віталій Едуардович

(публіцист, письменник, журналіст член Українського ПЕН-центру)

Народився 14 травня 1967 року у Києві.
Вищу освіту здобував на філологічному факультеті Дніпропетровського університету, а згодом на факультеті журналістики Московського університету.
Співпрацював як парламентський кореспондент зі столичною газетою «Молодь України», паралельно як оглядач «Независимой газеты» у Москві. Висвітлював соціально-політичні проблеми союзних республік і пострадянського простору, зокрема, українсько-російські взаємини і становлення української державності.
На початку 90-х активно почав співпрацювати з Радіо Свобода як кореспондент української редакції радіостанції – некомерційної радіомовної організації, фінансованої урядом США.
Регулярно публікував авторські статті у таких періодичних виданнях й інтернет-ресурсах як «Дзеркало тижня», «День», «Кореспонден», «Українська правда» а також у низці зарубіжних ЗМІ Білорусії, Росії, Латвії, Естонії, Польщі, Ізраїлю.
 У 2000-х став головним редактором щоденної «Газети 24», вів авторські телепередачі на телеканалах СТБ, ICTV й ТВІ, де у 2010 році обійняв посаду головного редактора. З листопада 2013 року веде програми на телеканалі Еспресо ТБ. У тому ж році брав активну участь у Євромайдані у Києві. Через загрози життю, змушений був тимчасово виїхати до сусідньої Польщі.
Лавреат премії Спілки журналістів України «Золоте перо», премій імені гетьмана Пилипа Орлика, Василя Стуса, «Журналіст року».
Автор книжок: «Почему Медведев?», «Богородиця у синагозі», «Тюрма для янголів», «Евора», «Дзвони Майдану».
Представлений на Національну премію за публіцистичні статті останніх років, в яких автор відстоює український суверенітет, територіальну цілісність, демократичні традиції, примат державної мови, національну ідентичність, виступає проти т.зв «русского мира», критикує і гостро засуджує агресивну зовнішню і внутрішню політику путінської Росії.
1 листопада 2018 року постановою Уряду Російської Федерації були введені санкції проти 322 громадян України, серед яких значилося ім’я і прізвище відомого українського журналіста.
Додамо, що публіцистика Віталія Портнікова завжди відзначалась аналітикою, завдяки якій дуже переконливо виглядає його оцінка суспільно-політичних процесів, не лише в Україні і Росії, а, скажімо, на Балканах, в країнах Європейського Союзу, на Близькому Сході.