Офіційний веб-сайт

Петриненко Тарас Гаринальдович

 

Музик ант, спі вак (баритон), ко мпозитор, по ет. На родний артист України (з 199 9 року).

Шевченківська премія 1996 року за вагомі досягнення у розвитку сучасної української естрадної пісні, концертно-виконавську діяльність останніх років.

Народився 10 бер езня 195 3 року у м.Києві.

Освіта : Навчався 1971-1974 роках у Київській консерваторії (по класу диригування у П.Моравського та А.Авдієвського).

Життєпис: Музичну діяльність розпочав 19 69 року з виступу з гуртом «Ене й», що складався з учнів музич ної школи-десятирічки ім.М.Лисенка. У 197 1 році створив новий гурт «Дзв они», який трансформувався у «Гроно». На початку 197 5 року записав на «Мелодії» платівку-гігант, виступав з концертами. Недовго керував ансамблем «Мрія». Згодом із гуртом «Чар і вні гітари» переїхав до Ро сії. Потім (з 1982 року) працював у тульсь кому ансамблі «Чер воні маки» («Красные маки»), тут він написав російськомовні хіти — «След погасшей звезды», «Перелётная птица», «Однажды утром», «Я скоро вернусь». У 1987 році Тарас Петриненко відновив «Гроно» на базі Київконцерту. Вийшли альбоми: «Я професійний раб» (1989 р.), «Господи, помилуй нас» (1993 р.), «Любове моя» (1997 р.), «Тарас Петриненко та Тетяна Горобець. Збірка вибраних пісень», «Рок-легенди України. Тарас Петриненко» (200 3 р.)

Автор пісеньна власні слова: «Пісня про пісню», «Україна», «Молитва за Україну», «Чорнобильська зона», «Колискова-33», «До надії», «Червоний вітер», «Велика брехня», «Господи, помилуй нас», «Перелітна птиця», «Новий рік», «Народний рух», «Я ‑ професійний раб» та інші.