Офіційний веб-сайт

Персональна виставка «Камінь б’є камінь»

Автор(-и): Микита Кадан / Розділ:

Персональна виставка «Камінь б’є камінь», автор: Микита Кадан, рік оприлюднення: 2021.

Висунуто Благодійною організацією «Благодійний Фонд Віктора Пінчука «Сучасне мистецтво в Україні».

 

Персональна виставка «Камінь б’є камінь» Микити Кадана

 

Аналітична оцінка твору, якою мотивується його представлення на Премію: «Камінь б'є камінь» - перша велика персональна виставка Нікіти Кадана в Україні та найбільша його персональна виставка на сьогоднішній день. Проект демонструє як новостворені, так і існуючі роботи, які є рефлексією на теми української історії, політичного насильства, національного історичного спадку, авангарду та радянської утопії. Ця виставка досліджує виклики теперішнього часу в нерозривному зв'язку з минулим, використовуючи історію, щоб освітити сьогодення та уявити майбутнє. Вона є роздумом митця про наші непрості стосунки з власною історією. Вона вчить нас тому, що саме погляд у минуле, яким би болісним він не був, може дати нам ту енергію, яка потрібна для творення майбутнього. За словами ж автора, Микити Кадана, звертаючись до історичних цитат, він прагне показати, яким чином ми постійно переписуємо та перевинаходимо власне минуле.

Виставку пронизують історичні події, об'єкти та образи, які Кадан наново інтерпретує з огляду на гостру потребу сьогодення протистояти геополітичним помилкам, імперіалістській агресії та праворадикальним ідеологіям. Це всеоб'ємний результат творчості художника, який вже понад 14 років робить яскраву міжнародну кар'єру та водночас впливає та підтримує багатьох українських митців. Микита Кадан є членом групи художників Р.Е.П. (революційний експериментальний простір) з 2004 року та співзасновником кураторського й активістського об'єднання Худрада, що існує з 2008 року. Брав участь у Венеційській, Стамбульській, Київській, Пусанській бієнале. Роботи Микити Кадана входять до колекцій таких відомих музеїв як PinakothekderМоderne (Мюнхен), музей сучасного мистецтва MUMOK (Відень), музей сучасного мистецтва MuHKa (Антверпен), Музей сучасного мистецтва Варшави (Польща), Музей військової історії (Дрезден), Національного художнього музею України (Київ).

З подання Благодійної організації «Благодійний Фонд Віктора Пінчука

«Сучасне мистецтво в Україні»

https://m.day.kyiv.ua/uk/article/kultura/podorozh-istorychnym-bolem

https://supportyourart.com/specialprojects/researchplatform/yak-pysaty-istoriyu-tygrom-komentar-do-vystavky-kamin-bye-kamin-nikity-kadana/

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA