Офіційний веб-сайт

Павло Тичина «Золотий гомін. Вибрані твори»

Видавництво «Криниця», м. Київ, 2008 р., 608 с.

ISBN 966-01-0320-4 (серія)

ISBN 978-966-7575-87-8

Вступна стаття, упорядкування, та примітки

С.А. Гальченка

 

Анотація

До книги «Золотий гомін» увійшли вибрані твори першого серед українських поетів лауреата Шевченківської премії ‑1962 року ‑ Павла Григоровича Тичини (1891-1967), який здобув визнання у слов’янському світі як геніальна особистість після публікації трьох збірок ‑ «Соняшні кларнети» (1918), «Плуг» (1920), «Замісць сонетів і октав» (1920).

У цьому виданні вищеназвані три збірки вперше після їх появи на світ повністю відтворено за першовиданнями без будь-яких змін чи виключень.

Із багатого творчого доробку поета відібрано те, що і через кілька десятиліть не втратило своєї літературно-мистецької цінності.

Творчість П.Г. Тичини ‑ неповторний, оригінальний внесок в українську та світову літературу. Новаторство в поетичній формі, витончена яскрава словотворчість, а також своєрідна музичність поетичних творів стали для широких верств українців XXі вже й XXIстоліття символічними ‑ «тичинівськими» вершинами в поезії.

«Золотий гомін» кращих поетичних творів П.Г. Тичини звучить як прекрасний і трагічний сплеск української душі.

 

Сергій Гальченко:

«Свою любов до П. Тичини як до геніального поета висловив В. Сосюра у романі «Третя Рота: «Я любив і люблю Тичину як нашого великого поета. Хоч і люблю в нім не все. Багато він дає до друку так звані поетичні відходи з його творчої лабораторії, що непокоїли і непокоять мене, бо я знаю, який це гігант, і стає боляче, коли він іноді, і не зовсім іноді, стріляє з гармат горобців.

Але, не дивлячись на це, Тичина геній, і таким він є не тільки для нас, а таким залишиться для наших нащадків, коли ми мовно не зникнемо як нація».

У давньогрецькій міфології є образ геніального співця, винахідника музики і віршування Орфея. Його мистецтво могло творити чудеса: приборкувати диких звірів і навіть зрушувати скелі. Це казкове ім’я стало синонімом великого поета, співця, музики, тобто всебічно обдарованої людини. Такою особистістю був і Павло Тичина ‑ поет, художник, композитор, хоровий диригент, ‑ людина багатогранного таланту, можливості якої, на жаль, не були повністю реалізовані через жорстокі обставини культівської тоталітарної доби».