Офіційний веб-сайт

Панорамний фільм «Дніпро - форпост України»

Автор(-и): Є.Титаренко, Н.Хазан, Д.Іванов, І.Оглоблін, К.Кнюпа / Розділ:

Панорамний фільм «Дніпро - форпост України», автори: Є.Титаренко, Н.Хазан, Д.Іванов, І.Оглоблін, К.Кнюпа, рік оприлюднення: 2018.

 

Панорамний фільм «Дніпро - форпост України» Євгена Титаренка, Наталії Хазан, Дмитра Іванова, Івана Оглобліна, Костянтина Кнюпи

 

Музей громадянського подвигу Дніпропетровщини у подіях АТО -перший в Україні музей АТО. Внутрішня експозиція музею займає майже 600 м і складається з трьох залів.

У першому - експозиція на металевих конструкціях, які символізують зруйнований внаслідок бойового протистояння Донецький аеропорт.

Друга частина експозиції - зал увічнення пам'яті воїнів АТО, де демонструються майже 500 фотопортретів загиблих бійців українських Збройних Сил і військових формувань, які народилися, жили, вчилися, працювали і призивалися до лав армії з Дніпропетровщини.

Окремої уваги заслуговує третя зала - мультимедійна. Коли техніка вимкнена, то вона виглядає як великий кінозал, але без місць для сидіння. Проте коли вмикається фільм, то кожен відвідувач поринає в атмосферу бойових дій. Технічно - це неймовірно складно. На чотири стіни одночасно проектується зображення з десяти проекторів - висотою 4 метри та площиною 140 метрів. До того ж, на кожній стіні йдуть різні зображення, проте складаючись в єдиний пазл, демонструють дивовижне видовище. Це перший в музеях України кінозал в форматі 360°.

Панорамний фільм «Дніпро - форпост України» - перший в світі панорамний фільм в форматі 360° зроблений переважно з документальної хроніки. Зазвичай для таких залів контент знімається спеціально. Перед творчою групою стояло завдання показати в такому форматі всі аспекти війни, показати Дніпро в цій війні та зробити так, щоб глядач вийшов з зали з почуттям гордості за наш народ та країну. І все це потрібно було зробити за 25 хвилин. Фільм створювався шляхом проб та помилок, було переглянуто сотні годин архівного відео та повністю зібрані статистичні данні. Оскільки для глядача створюється ефект присутності, то важливо було враховувати аспекти психіки та вестибулярного апарату. До того ж принцип монтажу виявився повністю інший, ніж у звичайному лінійному кіно, який можна було винайти лише випробовуючи на натурі кожну змонтовану хвилину. Фільм «Dnipro– outpost of Ukraine»- це англомовний панорамний фільм в Музеї АТО, який створено за тими ж принципами, як україномовний, але спеціально для західного глядача з необхідними меседжами та інформацією.

З моменту відкриття музею його відвідало більше 350000 людей, в тому числі п'ятий Президент України з дружиною, Президент Естонії,міністри, депутати, посли, іноземні політики, діячі культури. Кожен день стіни панорамного кінотеатру бачать сльози та чують оплески. А відвідувачі з Росії після перегляду фільму «Dnipro– outpost of Ukraine» просять вибачення в нашого народу безпосередньо в музеї. Музей громадянського подвигу Дніпропетровщини у подіях АТО вже став культовим місцем, екскурсії в якому розписані щогодини.

В 2019 році за підтримки Українського Культурного Фонду було зроблено проект по переведенню панорамного фільму «Dnipro– outpost of Ukraine» у формат віртуальної реальності, тепер його активно розсилає Міністерство закордонних справ України по країнах світу та українські діаспори за кордоном. Фільм можна подивитись за посиланням www.outpost.com.ua, а з використанням окулярів віртуальної реальності чи картбоксу для смартфонів можна досягти ефекту повного занурення.

 

З подання Державного підприємства «Кримський Дім»

Коментарі