Офіційний веб-сайт

Опера-реквієм «ЙОВ» («IYOV»)

Автор(-и): В.Троїцький, Р.Григорів, І.Разумейко / Розділ:

Опера-реквієм «ЙОВ» («IYOV»), творчий колетив В.Троїцький, Р.Григорів, І.Разумейко, рік оприлюднення: 2015.

 

Опера-реквієм «ЙОВ» («IYOV») Владислава Троїцького, Романа Григоріва, Іллі Разумейка

 

Режисер Владислав Троїцький спільно з композиторами Романом Григорівим, Іллею Разумейком та артистами формації NOVA OPERA створили новий синтетичний жанр, що поєднав полістилістичну музичну мову опери із традиціями постдраматичного театру. Наратив біблійного тексту вдало поєднався із сакральними латинськими текстами католицького реквієму, поєднавши в рамках одного твору етичні та змістовні світи Старого і Нового Заповіту.

Пронизлива, гуманістична та водночас філософська історія Нова у яскравому сценічному рішенні знайшла свій резонанс як у широкої, так і в спеціалізованої фахової публіки, ставши за короткотривалий час візитівкою формації NOVA OPERA та сучасного українського музичного театру за кордоном.

Після прем'єри в Києві оперу неодноразово виконували як в Україні, так і за її межами. Зокрема на таких фестивалях та локаціях, де ще ніколи не виконувались українські музично-драматичні твори (Віденська філармонія, Македонська опера, Роттердамські оперні дні, міжнародний фестиваль Prototypeв Нью-Йорку, тощо). Як наслідок активної гастрольної історії твору, в 2018 році журі авторитетного конкурсу Music TheatreNow включило оперу в список ТОП-10 найкращих музично-драматичних перформансів сучасності. Таким чином, авторський колектив та артисти формації NOVA OPERAвивели український музичний театр на новий рівень, створивши універсальний перформанс, який водночас відкрив нові шляхи до трансформації та еволюції оперного жанру (в сезонах 2016-19рр композиторами формації були створені опера-цирк «Вавилон», опера-балет «Ковчег», сонОпера «непрОсті», неоОпера-Жах «Гамлет», треп-опера «Воццек», футуристична опера «Аерофонія» та опера-антиутопія «ГАЗ»).

Опера-реквієм «ЙОВ» ‑ це зразок видатного художнього рівня, новаторства та мистецької цінності.

 

З подання експерта Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Олега Вергеліса

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA