Офіційний веб-сайт

Опера «La Traviata» Дж. Верді Одеського національного академічного театру опери та балету

Автор(-и): Євген Лавренчук / Розділ:

Опера «LaTraviata» Дж. Верді Одеського національного академічного театру опери та балету, автор постановки: Євген Лавренчук, рік оприлюднення: 2019.

 

Опера «LaTraviata» Дж. Верді Одеського національного академічного театру опери та балету у постановці Євгена Лавренчука

 

У 2019 році Євген Лавренчук поставив оперну вистава «LaTraviata» Дж. Верді, прем'єра якої відбулася на сцені Одеського національного академічного театру опери та балету у листопаді 2019 р. у рамках міжнародного оперного форуму «Open to Progress».

Вистава, безумовно, є вагомим внеском у розвиток культури та мистецтва України, піднісши оперну режисуру як окрему незалежну форму творчості. Режисером був запропонований власний метод роботи і з оперними акторами, і з самим матеріалом, постановка відрізняється новаторським підходом до класичного сюжету та сценічним експериментом. Основним художнім досягненням даної постановки є не-оперний підхід у роботі з артистами ‑ на підготовчому етапі проводився тренінг за методом Єжи Гротовського, який Євген Лавренчук адаптував саме для оперних артистів, а також створення візуального образного ряду, який нагадує кінематографічний метод, включення драматичних моментів (читання листів Джузеппе Верді) та саунд-дизайн на додаток до прописаної автором партитури.

Вистава отримала багато схвальних та критичних відгуків, які зокрема, було відображено у численних статтях відомих українських та європейських критиків (скани публікацій додаються). Длязагальнонаціонального оперного руху вистава стала резонансною подією та безпрецедентним приводом до обговорення у соцмережах з рекордною кількістю відгуків.

Саме за постановку вистави «LaTraviata» Євгену Лавренчуку було присвоєно Державну премію імені Леся Курбаса у 2020 році ‑ вперше в історії цієї Премії ‑ за постановку оперної вистави.

На сьогоднішній день постановка «LaTraviata», саме завдяки режисурі, запрошена на гастролі до Бельгії та Нідерландів, навколо вистави проводяться лабораторії критиків, видається наукова книга (автор Андрій Аблов) та арт-бук, створюється телевізійна версія з динамічною зйомкою та монтажем, випускається студійний DVD.

Беручи до уваги вищевказане, вважаємо, що оперна вистава «La Traviata» у постановці Євгена Лавренчука є видатним твором сучасного українського театрального мистецтва і заслуговує на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

 

З подання Громадської організації «Культура. Інновації. Майбутнє» (м.Львів)

Коментарі

В перспективних планах театру на слідуючі 3 роки,гастролі Травіати не заплановані. Імпрессаріо з Королівств Бельгії та Нідерландів вказали на неможливість гастролей вистави в такому варіанті.

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA