Олександр Глядєлов

Олекса́ндр Глядє́лов народився 30 липня 1956 року у містечку Легниця, Республіка Польща. Освіта: КПІ ім.Ігоря Сікорського, фах – оптичні прилади та спектроскопія. Висвітлював воєнні конфлікти в Молдові, Нагірному Карабаху, Чечні, Киргизстані, Сомалі, Південному Судані й Україні. Був двічі поранений у Молдові та на Донбасі під Ілловайськом. З 1997 і до цього дня активно співпрацює з міжнародною гуманітарною організацією «Лікарі без кордонів» (Medecins Sans Frontieres) та бере участь у проектах в якості фотографа. Фотографії Глядєлова регулярно використовують такі міжнародні організації, як Medecins sans frontiers (Лікарі без кордонів), Human Rights Watch (Нагляд за правами людини) , The Global Fund (Глобальний фонд боротьби зі СНІДом), UNAIDS (об'єднання органів ООН, створена для всебічної, скоординованої боротьби в глобальному масштабі з епідемією ВІЛ і СНІДу та її наслідками), UNICEF (Дитячий фонд ООН). Висвітлює важливі соціальні проблеми в суспільстві, такі як воєнні конфлікти, гуманітарні кризи, безпритульні діти, в'язниці, епідемії ВІЛ/СНІД, туберкульоз та Гепатит С, наркоманія. Автор більше ніж 40 персональних виставок та 3 книг. Член журі фотоконкурсів «Фотограф Року 2012», Конкурсу української військової фотографії (2016 р.), DOCUDAYS.UA-2017, Фотопремії «ОККО» та інших.
Олександр Глядєлов свідомо фотографує аналоговою камерою на чорно-білу плівку та сам друкує свої фотографії у домашній фотолабораторії у Києві. Викладач в українських фото-школах «Школа фотографії Віктора Марущенка» та активний ілюстратор часопису «Bird in Flight» (інтернет-журнал про сучасну фотографію).
Саме «Школа фотографії Віктора Марущенка» представила на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка у номінації «Візуальні мистецтва» мистецький проект «Карусель» Олександра Глядєлова.
«Мистецький проект Олександра Глядєлова «Карусель» продовжує серію висловлювань художника про природу людського в умовах розпаду тоталітарної держави, де автор застосовує медіум документальної фотографії задля висвітлення сутності теперішнього часу», ‑ наголошується в оцінці доробку досвідченого фотохудожника, для якого мистецький проект «Карусель» став ще одним визначним етапом у його творчості.
Сергій Чирков — унікальний поет, це, по суті, абсолютно нове явище...