Офіційний веб-сайт

Оголосили лауреатів премії імені Лесі Українки

Уряд присудив премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва 2022 року. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогу присудили письменниці  Олесі Мамчич за книжку «Як правильно ревіти?».

 

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» нагородили художницю Оксану Садовенко за оригінальне художнє оформлення книжки «Ти і Малевич».

 

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» перемогу присудили Ірині Ципіній, режисерці-постановниці Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва у Львові за створення вистави «Пливе човен».

 

Розмір грошової частини премії за перемогу у кожній з номінацій – 20 тисяч гривень.

 

Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо у 2004 році. Вона присуджується щороку до дня народження письменниці за твори, які сприяють вихованню молодого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

 

Як повідомлялося, 2021 року лавреатами  стали Мирослава Замойська, Катерина Рейда, творчий колектив Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, Олександр Власюк.

 

Джерело: Читомо