Офіційний веб-сайт

Не стало Юрія Богуцького

Сьогодні, 14 травня, до Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка надійшла сумна звістка – на 67 році життя помер відомий в Україні політик, академік Національної академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України, професор, кандидат філософських наук, колишній міністр культури України Юрій Петрович Богуцький.

Його чималий внесок у розвиток вітчизняної культури нині важко переоцінити. З відновленням державної незалежності в Україні, Юрій Богуцький активно включився у процес державотворення, обіймаючи відповідальні державні посади.

Піком політичної кар’єри стало його призначення міністром культури і мистецтв, згодом міністром культури і туризму, заступником Голови Секретаріату Президента України, радником Президента України.

За час його служіння у гуманітарній сфері країни вітчизняна культура отримала потужний імпульс, що позитивно вплинуло на освітній рівень населення, дало поштовх для подальшого розвитку галузей мистецтва, впровадження державної мовної політики в усіх ділянках суспільного життя.

Довгі роки Юрія Богуцького поєднувало з роботою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, в якому його сприймали як справжнього друга і щирого порадника. Завдяки підтримці Юрія Богуцького, Шевченківський комітет, як допоміжний орган, що забезпечує здійснення Президентом України повноважень із нагородження Національною премією, демонстрував надійність і стабільність у виконанні покладених на нього високих обов’язків.

Члени Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, працівники Секретаріату Комітету висловлюють щирі співчуття рідним і близьким покійного.

Світла пам’ять про Юрія Петровича Богуцького назавжди лишиться у наших серцях!

Хай земля йому буде пухом! Вічний йому спокій! Хай Господь прийме його у Свої обійми!