Офіційний веб-сайт

Наталію Ворожбит відзначено премією імені Довженка

Відповідно до Указу Президента України Державна премії імені Олександра Довженка присуджуєтся кінорежисерці та сценаристці Наталії Ворожбит за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва.

«На підставі подання Комітету з Державної премії України імені Олександра Довженка постановляю: присудити Державну премію України імені Олександра Довженка 2021 року кінорежисеру, сценаристу Ворожбит Наталі Анатоліївні — за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва», — йдеться в Указі.

Відповідно до документу, розмір Державної премії України імені Олександра Довженка встановлюється в межах двохсот тисяч гривень.

Державна премія України імені Олександра Довженка — державна нагорода України, встановлена для відзначення за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтваПремія заснована у 1994 році з нагоди 100-річчя від дня народження видатного діяча української культури Олександра Довженка. Вперше була вручена у 1995 році. Може бути присуджена як окремим представникам кінематографічних професій, так і творчим колективам. Серед лауреатів премії — Леонід Осика, Кіра Муратова, Юрія та Михайло Іллєнки, Олесь Санін, Богдан Ступка, Валентин Васянович, Ада Роговцева, Сергій Лозниця.

Наталія Ворожбит — українська драматургиня, режисерка, сценаристка, кураторка фестивалів. Народилася 4 квітня 1975 року у Києві. Є сценаристкою серіалу «Спіймати Кайдаша», фільмів «Кіборги», «Дике поле» та режисеркою стрічки «Погані дороги».

Сюжет фільму «Погані дороги» описує події що відбуваються з місцевими мешканцями та українськими військовими на Донбасі під час російсько-української війни. В основу лягли документальні історії занотовані Наталкою Ворожбит на сході України у 2015 році під-час збору матеріалу для фільму «Кіборги». Міжнародна прем’єра фільму відбулася 3 вересня 2020 року у конкурсній паралельній програмі Міжнародного тижню критиків Венеційського кінофестивалю, де стрічка не змогла перемогти однак отримала заохочувальну нагороду «Verona Film Club Award». В Україні її відзначили як «Відкриття року» на Національній премії кінокритиків «Кіноколо».

Додамо, що нинішнього року Наталія Ворожбит була номінантом Національної премії України імені Тараса Шевченка з фільмом «Погані дороги», висунутого ДП «Національний центр Олександра Довженка»

 

Автор: Марія Катаєва

Джерело: газета «Вечірній Київ»