Офіційний веб-сайт

Музичний альбом-диптих «КОЛЯДА-ТРИБ’ЮТ»

Автор(-и): Євген Петриченко, Богдан Пліш, Ольга Кононенко / Розділ:

Музичний альбом-диптих «КОЛЯДА-ТРИБ’ЮТ», автори: Євген Петриченко, Богдан Пліш, Ольга Кононенко, рік першого оприлюднення: 2021, місце оприлюднення: на платформах YouTube, Soundcloud, Facebook.

Висунуто Національним будинком органної та камерної музики України.

 

Музичний альбом-диптих «КОЛЯДА-ТРИБ’ЮТ» Євгена Петриченка, Богдана Пліша, Ольги Кононенко

 

Ізюм. Бахмут. Балаклея. Лиман, Волноваха. Оленівка... Ці топоніми сьогоднівідомі всьому світу через злочинні дії країни-агресора. Але у 2021 році про ці міста та інші маленькі селиіпа Донецької. Харківської та Луганської областей дізналось більше 150 тисяч людей з понад 45 країн світу, адже саме на основі східноукраїнського фольклору, який тут збирався та паспортизувався етнографами кінця XX початку XXI століття, був створений музичний альбом-диптих «КОЛЯДА-ТРИБ’ЮТ».

Архаїчні колядки і щедрівки східної України (які, по суті, зникали з регіонального культурного простору разом зі своїми носіями), завдяки діям команди авторів та грантовій підтримці Українського культурного фонду були переосмислені, презентовані та надані у вільний доступ широкому колу сучасних споживачів. Альбом-диптих має два основних продукти:14 партитур (звокальними та оркестровими голосами)та 28 Фонограм (14 оркестрових типу «мінус» і 14 вокально-оркестрових типу «плюс»).

Євген Петриченко відібрав Фольклорні першоджерела та на їх музично- вербальній основі створив унікальні вокально-оркестрові партитури. Богдан Пліш забезпечив концертне виконання творів альбому та оркестрове виконання творів для виготовлення фонограм типу «мінус» та типу «плюс». Ольга Кононенко забезпечила процес реалізації та виконання концертної презентації та процесу звукозапису, а також масштабувала аудиторії альбома-диптиха на національному та міжнародному рівнях.

КОЛЯЛА-ТРИБ’ЮТ ‑ це мистецький продукт не тільки для слухання. Це можливість для кожного стати учасником творення унікального аудіального різдвяного контенту,це можливість творчої синергії. Творцями взірцевих вокальних партій стали гурти ManSound, ОТ VINTA,ГуляйГород. а також солісти Оксана Нікітюк, Роман Меліш, Іванна Пліш, КаtyaChilly, Тоня Матвієнко, Арсен Мірзоян, ILLARIA, Анжеліка Руднипька, Марина Одольська.

Оприлюднені на платформах Soundclaud та YouTube еталонні аудіозаписи (фонограми типу «мінус» і типу «плюс») і партитури у вільному доступі надихнули професійні та аматорські колективи з усієї України до створення власних каверверсій. Артисти-вокалісти з Чорткова (Тернопільська обл.),Кривого Рогу (Дніпропетровська обл.), Краматорська, Покровська, Костянтинівки, Бахмута, Слов’янська, Святогірська, Маріуполя (Донецька обл.), Золотіва (Івано-Франківська обл.), Чорноморська (Одеська обл.), Ківерців (Волинська обл.), Богуслава, Пущі Водиці (Київська обл.), Конотопа (Сумська обл.), Полтави, Вінниці, Харкова, Рівного та Києва створили та віддали у вільний доступ 66 кавер-версій виконання, які зібрали понад 110 тисяч переглядів. На платформі Soundclaud плейлист КОЛЯДИ-ТРИБ’ЮТУ послухали та завантажили більше 9000 осіб з 46 країн світу: десятку лідерів очолюють користувачі з України, США, Польщі, Чехії, Російської Федерації, Великої Британії, Німеччини, Грузії, Італії, Нідерландів.

Аудіозаписи альбому також були презентовані на національних та регіональних радіостанціях, а саме радіо UA:Культура (загальнонаціональний мовник). Радіо КЛАС (східноукраїнський мовник, який транслюється на Ізюм, Куп’янськ, Слов’янськ, Костянтинівку, Краматорськ), радіо ПЕРШЕ (західноукраїнський мовник, який транслюється на Львів. 88.2 РМ). 16 січня 2022 року в Національній філармонії України (м.Київ) відбулась концертна презентація музичного альбому КОЛЯДА-ТРИБ’ЮТ наживо.

Газета «День» відзначила КОЛЯДУ-ТРИБ’ЮТ «Короною Дня» за перетворення «культурного коду нації» у сегмент масової різдвяної аудіо-культури,а звичайні слухачі після відвідування концерту-презентації на власних сторінках соцмереж пояснювали своїм підписникам «чому КОЛЯДА-ТРИБ’ЮТ став одним з кращих концертів 2022 року».

КОЛЯДА-ТРИБ’ЮТ своєю демократичною та доступною музичною мовою в синтезі зі східноукраїнським діалектом викликає зацікавленість у слухачів та сприймається легко. Водночас,14 колядок та щедрівок, які увійшли до альбому, презентують широку змістовну (від створення світу до біблійних сюжетів), часову (дохристиянську та християнську) та географічну (автентичні зразки збирались в Донецькій, Харківській та Луганській областях) амплітуду. Саме ця контекстуальна складова руйнує штучно створений міф про «неукраїнський» схід України.

Юлія Кохан (1906 р.н.) з Роздолівки Бахмутського району, яка наспівувала колядку «Дивная новина»; Домаха Нагорна (1877 р.н.) та її онука Людмила Букіна (1950 р.н.) з Іскри Великоновосельківського району, які зберігали нам щедрівку «Прийшли щедрувати»... За кожною партитурою нашого альбому-диптиху стоїть унікальна історія. Історії людей, які у своєму житті пройшли війни, репресії, штучні голодомори та зберегли і передали нам у спадок свій пісенний скарб.

На нашу думку, автори музичного альбому-диптиху «КОЛЯДА-ТРИБ’ЮТ» доклали максимум зусиль для збереження та популяризації східноукраїнської пісенної культурної спадщини та достойні здобути Національну премію України імені Тараса Шевченка у 2023 році.

 

З подання Національного будинку органної та камерної музики України

Відгуки на музичний альбом-диптих «КОЛЯДА-ТРИБ’ЮТ»

 

Українське радіо: сьогодні вдень

https://www.voutube.com/watch?v=41iP04k8lQc

 

Телеканал КИЇВ

https://www.voutube.com/watch?v=pYB I JcDAJSI

 

Радіо Культура

http://www.nrcu.qov.ua/proq.html?id=922

 

Газета «День»

https://rn.dav.kviv.ua/uk/article/korona-dnya-kultura/za-peretvorennva-kulturnoqo-kodu-nacivi-u-seqment-masovovi-izdvvanovi

 

TheClaquers

https://theclaquers.eom/posts/8

330?fbclid=lwAR2zi6LDT7DvCBVAomqVRiesUaJn8EDHidl4JqKv3Xtm2-ZKpslvrv0u4Y4

 

Український інтернет-журнал Музика

http://musart.co.ua/koliada-trvbiut-kupno-kliaduiemo-vid-karachuna-do-rizdva/

 

ІА ОстроВ

https://www.ostro.org/general/societv/news/620566/

 

ІА Укрінформ

https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/3332031-u-proekti-koladatribul-vsi-ohoci-mozut- skacati-minusovku-koladok-zi-shodu-ukraini.html

 

Газета «День»

https://day.kviv.ua/uk/article/kultura/novyy-proyekt-kolyada-trybyut

 

 

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA