Офіційний веб-сайт

Музична збірка «Сад Божественних пісень»

Автор(-и): Петро Приступов / Розділ:

Музична збірка «Сад Божественних пісень», автор: Петро Приступов, видавництво «АДЕФ-Україна», рік видання: 2018. Висунуто Громадою Українців Тюрінгії (Німеччина).

 

Музична збірка «Сад Божественних пісень» Петра Приступова

 

Петро Приступов перший і єдиний композитор, який повністю музично озвучив цикл поезій Г.Сковороди "Сад божественних пісень", створивши 30 музично-поетичних композицій.

Композитор, Народний артист України Левко Колодуб, свого часу зазначив: „...Слухаючи музику П.Приступова, забуваєш, що створила її людина XX століття. Віриш, що саме так міг би написати сам Сковорода".

І у цьому вислові найвірніша характеристика мистецького феномену композитора Петра Приступова. Митець демонструє неабиякий хист до музичного підсилення слова Сковороди, напрочуд влучно та неповторно індивідуально добираючи до кожної поезії органічніший щодо неї музичний жанр, виконавський настрій, всю палітру музично-виражальних засобів.

Зовнішня простота музичної мови поєднується з риторично витонченим прочитанням всіх поетичних нюансів, а єдність, цілісність музичного та літературного стилю — із жанровою розмаїтістю творів.

Як сказав колись мудрий Сковорода: «Копай всередині себе криницю для тої води, яка зросить і твою, і сусідську оселю». Петро Приступов на протязі вже багатох років збирає ту воду з джерел української духовності - від поезій Лазаря Барановича, Івана Мазепи, Феофана Прокоповича, Григорія Сковороди і до наших славетних сучасників - Миколи Руденка та Ліни Костенко. В притаманному йому стилі органічного поєднання музики і слова, Петро Приступов складає пісень на вірші згаданих поетів, провідників високої української духовності.

А його виступи із творами «Саду Божественних пісень» приносять не лише високу естетичну насолоду, але завжди несуть і просвітницьку місію, дякуючи якій шириться коло людей зацікавлених у поглибленому знайомстві із творчістю великого українського філософа-просвітителя.

Наша громада, яка вже кілька років має честь спілкуватися із композитором, дослухатися до його пісенного циклу «Сад Божественних пісень» вважає Петра Приступова видатним митцем-просвітянином, який своєю працею заслуговує відзначення Національною премією України імені Тараса Шевченка саме у рік святкування 300 річчя із Дня народження Григорія Сковороди, яке відзначатиметься в усьому світі.

 

З подання Громади Українців Тюрінгії (Німеччина)

Коментарі

Кілька років тому пісні Петра Приступова відкрили нашій родині Григорія Сковороду. До цього наші знання про великого філософа тривалий час лишалися поверхневими, абстрактиним, академічними. А музичне прочитання "Саду божественних пісень" пана Петра справді робить Григорія Савича живим, актуальним, близьким порадником. Пісенне слово проникає у самісіньку душу і породжує в ній найкраще, з'єднує українців по всьому світу, поширює українське іноземцям. З цією збіркою пан Петро виступав у містах Німеччини та Швейцарії, і завжди отримував позитивні відгуки. Вважаю, що праця заслуговує на визнання премією.

З повагою,
Сергій Кандул

Університет м. Цюриха
Швейцарія

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA