Офіційний веб-сайт

Микола Стороженко «Мистецький альбом»

Видавництво «Дніпро», м. Київ, 2008 р., 184 с.

Автор проету: Вололимир Войтович

Вступне слово А.В. Чебикіна

ISBN966-578-198-7

 

Андрій Чебикін:

«Коли спілкуєшся з Миколою Стороженком, завжди відчуваєш високе осяяння і духовне збагачення, що незримо охоплює тебе. Його наповненість енергією, мистецьким професійним завзяттям передається колегам, друзям, надихає його учнів до справжньої творчої повсякденної роботи.

Микола Андрійович ‑ вчитель від Бога. Захоплений мистецтвом, він стимулює до цього і своїх колег ‑ митців і студентів, і всіх, хто з ним працює.

Видатний художник, Микола Стороженко досконало володіє мистецьким ремеслом, різноманітними техніками живопису, монументального мистецтва, іконопису та графіки.

На основі цього створив і створює свої унікальні інструменти, нові засоби образотворчості. Все це він щедро дарує своїм студентам. Ним створена авторитетна малярська школа і майстерня монументального мистецтва та храмової культури у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури України.

Особиста творчість митця, його монументальні розписи та мозаїки, живописні твори чи майстерні інтерпретації української літературної класики в оформленні книг ‑ все це шедеври сучасного українського мистецтва».