Офіційний веб-сайт

Микола Махінчук «Скарб Сікорського»

Видавництво «Криниця», м. Київ, 2006 р., 302 с.

ISBN 966-01-0320-4 (серія)

ISBN 966-7575-73-Х

Вступна стаття Л.І. Андрієвського

 

Анотація

Головний герой цієї повісті ‑ Михайло Іванович Сікорський, творець і незмінний директор Переяслав-Хмельницького історичного музею, затим однойменного історико-культурного заповідника і, врешті, генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

55 літ очолюваний Михайлом Івановичем колектив створив 26 оригінальних музеїв, слава про які лине далеко за межі України. Невеликому нині містечку Переяслав-Хмельницький він «відкопав» і повернув славу колись могутнього княжого граду ‑ захисника південно-східних земель Київської Русі.

До Шевченківської відзнаки, якої М.І. Сікорський удостоєний 1989 року за подвижницьку працю на музейній ниві, він здолав надто тернистий шлях дослідника і творця, на дорозі в якого були самодурство бездуховних чиновників та ідеологічні догми ‑ офіційний спротив дослідженню й відтворенню славного минулого українського народу. У березні 2005 року йому присвоєно звання Герой України.

Читач знайде в цій книзі багато цікавих історій пошуку унікальних експонатів, збагатить свою пам'ять маловідомими сторінками життя і діяльності Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, Григорія Сковороди і Тараса Шевченка, інших видатних людей, доля яких була пов’язана з Переяславом.

Це рясно ілюстроване видання буде корисним не лише фахівцям-музейникам, а й усім шанувальникам історії України.

 

 

Леонід Андрієвський:

«Михайлу Сікорському судилося прийти в музейну справу ще в 1951 році, активно діяти в цьому напрямку понад 50 літ, захопити поворотний для України період на переломі тисячоліть. Йому пішов дев’ятий десяток літ, але не лише роками вимірюється значимість життя, а силою таланту, самобутністю та історичною цінністю зробленого. Михайло Іванович, історик за фахом, безустанно працюючи роками в музейній галузі, набував досвіду археолога, краєзнавця, став літописцем своєї землі, свого народу».