Офіційний веб-сайт

МИХАЙЛОВ Борис Андрійович

Борис Михайлов – (нар.25 серпня 1938 р. у м.Харкові) ‑ вважається класиком сучасної фотографії і одним із перших медіа-художників, майстром фотомонтажу.

Лауреат престижної премії фундації Хассельблада (2000), його альбом «Незакінчена дисертація» увійшов у десятку найкращих фотоальбомів світу. У 2008 році був обраний Академіком Німецької Академії Мистецтв. З 2014 року ‑  Почесний академік Національної академії мистецтв України.

Борис Михайлов закінчив Харківський інститут комунального будівництва. Свій творчий шлях і перші фотографічні досліди він почав у Харкові. Його роботи стали символами соціальної документальної фотографії.

Вважаючи одним з головних завдань для художника рефлексію на час і місце, в якому живеш, «тут і зараз», в дев'яності і нульові продовжує спостереження за суспільними трансформаціями радянського і пострадянського простору, робить серії «У Землі» 1991 року, «Сутінки» 1993, «Історія хвороби» 1997-1998, «Чай, кава, капучино» 2000-2010.

У 1996 за серії «У Землі» і «Сутінки», Борис Михайлов отримує Coutts Contemporary Art Award, одночасно з Per Kirkeby і Andrea Zittel, а у 1997 за серію «Незакінчена дисертація» отримує Премiю Альберта Ренгера-Патча. Майже одночасно друкуються і ці книги: «У Землі», «Сутінки», «Незакінчена дисертація».

У 1999 друкує серію «Історія хвороби», 1997/1998, яка вважаються важливою частиною сучасного мистецтва. У цьому циклі він досліджує наслідки розвалу Радянського Союзу для людей, що живуть в тих умовах.

Відеопроекція та фотоінсталяція «Випробування смертю», висунута на Національної премії 2021 року Культурно-освітнім закладом «Музей сучасного мистецтва в м.Одесі», це серія з близько 150 фотографічних диптихів, які експонуються і як фотоінсталяція, так і відеопроєкція. Вперше проект побачив світ у виставковому просторі С/О у Берліні 2019 року, а пізніше у PinchukArtCentreу Києві під час великої персональної виставки Бориса Михайлова «Заборонене зображення». «Випробування смертю» поєднує фотографії крематорію із іншими зображеннями ‑ як і вже існуючими фотографіями з персонального архіву художника різних періодів його життя, так і новими зображеннями.

«Випробування смертю» ‑ це багатошаровий твір мистецтва, який провокує на роздуми про перехідний стан ‑ у широкому сенсі цього слова.