Офіційний веб-сайт

Мажуга Юрій Миколайович

 

Шевченківська премія (1983 р.) разом з М.Рєзніковичем, В.Добровольським, А.Пазенком, О.Смоляровою, А.Решетниковим, М.Рушковським, Л.Яремчук за створення образу сучасника у виставах «Межа спокою», «Кафедра», «Тема з варіаціями» у Київському російському драматичному театрі ім.Лесі Українки.

Народився 13 квітня 1931 року у м.Києві.

Освіта: акторський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого (1949-1953 рр., у В.Неллі).

Життєпис: З 1953 року й дотепер ‑ актор Київського (нині Національного) академічного театру російської драми ім. Лесі Українки. За цей час він зіграв більш ніж у восьми десятках спектаклів, з однаковим успіхом виконуючи як трагічні, так і комедійні ролі. Серед його робіт: «Ромео і Джульєта», «Історія Іркутська», «Лихо з розуму», «Гравець», «Вогонь бажань», «Ревізор». У кінематографі дебютував у 1956 році роллю зоотехніка Василя Захаровича Мороза у фільмі «Коли співають солов'ї». Масову популярність у глядачів актору принесла роль дільничного міліціонера Санька з телевізійного серіалу «Народжена революцією» (1976-1977 рр.). З 1966 року ‑ викладач, а з 1985 року ‑ професор Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім.І.Карпенка-Карого ‑ художній керівник курсу на кафедрі акторської майстерності.

Ролі в театрі: Серьогін, Родіон Миколайович («Іркутська історія», «Старомодна комедія» Арбузова), Аким («Влада темряви» Л.Толстого), Єгор Іванович Тропінін («Сава» Андреєва), Іван («Іван і Мадонна» Кудрявцева), Карналь («Межа спокою» Загребельного), Вольфган Швіттер («Метеор» Дюрренматта), Мессершман («Запрошення до замку» Ануя), Ватутін («Генерал Ватутін» Дмитерка), Кабачков («Добряки» Л.Зоріна), Васька Пепел «На дні» Горького), Бальбоа («Дерева вмирають стоячи» Касона) та ін.

Ролі в кіно: Санько («Народжена революцією»), Максим Петров («За все відповідати»), Тараканов («Там вдали, за рекой», Бессараб «Підпільний обком діє»), Начальник станції («Скуки ради» Горького), Вася «Правда», Іван Кузьмич («Дивна жінка»), Іван Никифорович («Миргород і його мешканці»), Сом («Козаки йдуть»), Василь «Коли співають солов'ї», Шабель «Народжені бурею», Жора «Катя-Катюша», Петро «Криниця для спраглих» Матвій Єгорович «З нудьги» Іван Лукич «Тихі береги» Іван Качур «Канкан в Англійському парку» Голова «Вечори на хуторі біля Диканьки»та ін.