Офіційний веб-сайт

Марченко Віктор Степанович

 

Архітектор, член-кореспондент Української Академії архітектури.

Шевченківська премія 1986 року разом з A.Шуляром, І.Оксентюком, В.Скуратовським, Й.Парубочим, І.Карплюком за архітектуру с.Вузлового Радехівського району Львівської області.

Народився 12 жовтня 1946 року у м.Львові.

Освіта: Архітектурний факультет Львівського політехнічного університету (1970 р.).

Життєпис: У 1970 році повернувся на роботу до львівської філії «УкрНДІгіпросільгоспу», де працював інженером-архітектором, старшим архітектором, головним архітектором, головним архітектором проектів львівського філіалу «УкрНДІгіпросільгосп» (1970-1979 рр.), головним архітектором Укооппроекту «Центросоюз».

У 1971 році брав участь у розробці технічного робочого проекту с Вузлового Радехівського району Львівської області. У 1973 році розробив проект серії житлових будинків присадибного типу для 3-ї підчерги с.Вузлового. Одночасно брав участь у розробці інтер’єрів адміністративно-культурного комплексу, актового залу школи, елементів декоративного оформлення балкону будинку сільради і вітражів залу урочистих обрядів тощо. У 1980 році правління колгоспу ім.Я. Галана запросило Віктора Степановича на посаду головного спеціаліста-архітектора колгоспу, на якій він працював до закінчення будівництва села у 1986 році. У період з 1987 по 1988 рік працював головним архітектором проектів у СПКБ Львівської політехніки за екологічною програмою реконструкції історичних парків м.Львова ‑ Стрийського парку і парку ім. Івана Франка. У 1988 році він заснував перший на Львівщині проектний кооператив «Гражда» при ВО «Конвеєр». У 1992 році став засновником творчої архітектурної майстерні ТзОВ «Гражда». У 2002 році став лауреатом Державної премії України за архітектуру житлового комплексу на 29 квартир по вул.Повстанській у м.Львові. У 2007 році на замовлення Національного банку України В.Марченко запроектував комплексний проект санаторно-оздоровчого комплексу «Прикарпаття» в м.Яремче Івано-Франківської області.

У творчому доробку архітектора Марченка В.С. більше 100 проектів, 42 з них ‑ реалізовані.