Офіційний веб-сайт

Малахов Віталій Юхимович

 

Театральний режисер, заслужений артист України (з 1992 р.), народний артист України (з 2008 р.).

Шевченківська премія 2008 року разом з Б.Бенюком, Н.Сумською за виставу «Про мишей та людей театральної компанії «Бенюк і Хостікоєв».

Народився 19 липня 1954 року у Львові.

Освіта: Режисерський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва ім.І.Карпенка-Карого (1977 р.).

Життєпис: Віталій Малахов розпочав свою творчу біографію у 1977 році на українському телебаченні. У 1978-1979 роках працював режисером Київського театр російської драми ім.Лесі Українки, де здійснив постановку широковідомої вистави «Казка про Моніку». У 1979-1985 роках ‑ головний режисер Київського театру естради, у якому здійснив постановки вистав: «Я ‑ Київ», «Ніч чудес», «Зоря та смерть Пабло Неруди», «Шахрай мимоволі» та інші. У 1985-1987 роках режисер Київського молодіжного театру. У 1987 року під його керівництвом трупа театру створила ‑ Театр на Подолі (м.Київ). Тут Малахов поставив понад 60 вистав, це: «Ніч чудес» Шекспіра», «Вертеп» В.Шевчука, «Опера Мафіозо» за В.Станиловим. «В степах України» за О.Корнійчука, «Квартал небожителів» О.Коротко, «Фантазія для роялю на чотири руки» за А.Ольмерт, «Фараони» О.Коломійця, «Дядя Ваня» А.Чехова, «Дивакуватий Журден», «Склади слово «ВІЧНІСТЬ» М.Булгакова, «Передчуття Мини Мазайла» Куліша, «Шестеро персонажів у пошуках автора» Луїджі Піранделло.

Трупа Віталія Малахова неодноразово презентувала театральне мистецтво України за кордоном: у США, Великій Британії, Італії, Мексиці, Коста-Ріці, Фінляндії, Німеччині, Греції, Туреччині та інших країнах.

Один із засновників Міжнародного театрального фестивалю «Київ ‑ Травневий», започаткував фестиваль «Київ-територія миру», співпрацює з Дитячою Академією мистецтв та Київським державним інститутом театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого.