Офіційний веб-сайт

Луцишина Оксана Петрівна

Народилася Оксана Петрівна Луцишина (дівоче Кішко) 10 жовтня 1974 року в Ужгороді в родині філологів.

1995 році закінчила факультет романо-германської філології Ужгородського державного університету.

У 2001-2002 рр. як учасник програми з обміну викладачами побувала в університеті Південної Флориди у США, а вже 2002 року вступила на магістратуру цього ж університету. Захистила магістерську роботу — порівняльне дослідження романів Оксани Забужко та алжирської франкомовної авторки Ассьї Джебар. У 2012-2013 роках стажувалася в Ягеллонському університеті у Кракові. В Джорджійському університеті у 2014 році захистила докторську дисертацію на тему «Великий фантасмагоричний сезон: проза Бруно Шульца у світлі теорій Вальтера Беньяміна («Твору про пасажі»)».

Нині мешкає у місті Остін, штат Техас, США, викладає українську літературу в Техаському університеті.

Її творчий доробок: збірки поезій «Усвідомлена ніч» (Гранослов, 1997); «Орфей Великий» (Зерна, 2000); «Я слухаю пісню Америки» (Видавництво Старого Лева, 2010); «Вірші Феліцити» (Видавництво Старого Лева, 2018);

збірка новел «Не червоніючи» (видавництво «Факт», 2007); романи «Сонце так рідко заходить» (Факт, 2007); «Любовне життя» (Видавництво Старого Лева, 2015), «Іван і Феба» (Видавництво Старого Лева, 2019).

Відзначена літературними преміями «Гранослов» за збірку поезії «Усвідомлена ніч» (1996), «Благовіст» за збірку поезії «Усвідомлена ніч» (1998), імені Богдана Ігоря Антонича «Привітання життя» (2000) за збірку поезії «Орфей Великий», Фундації Ковалевих за збірку поезій «Я слухаю пісню Америки» (2010).

«Іван і Феба» ‑ роман Оксани Луцишиної, дія якого розгортається в останні роки радянської влади й у перші роки української Незалежності. Після навчання у Львові та участі у Революції на граніті Іван повертається в рідний Ужгород, де одружується з поеткою Марією, що називає себе Фебою. Львів та Київ ‑ міста з бурхливим політичним життям, Ужгород натомість вирізняється дещо гротескною атмосферою патріархального сімейного укладу та раннього капіталізму по-українськи.

«Іван і Феба» ‑ книжка, яка вміщує в собі всеохопність епосу. Роман заслуговує на загальнонаціональну увагу хоча б тому, що це чи не єдиний роман про Революцію на граніті (тривала з 2 по 17 жовтня 1990 року в УРСР).