Офіційний веб-сайт

Ланюк Юрій Євгенович

 

 

Композитор, віолончеліст, педагог, заслужений діяч мистецтв України (з 2008 р.).

Шевченківська премія 2005 року за музичні твори «Палімпсети» і «Музика з Книги Стайнених просторів та елегії для Птаха Сяйва».

Народився 7 червня 1957 року у Львові.

Освіта: оркестровий (клас віолончелі у Є.Шпіцера, 1980 р.) та композиторський факультети (клас композиції у Д.Задора, 1985 р.) Львівської Державної консерваторії ім.М.Лисенка. У 1982 році закінчив як віолончеліст асистентуру-стажування при Київській Державній консерваторії ім.П.Чайковського (клас В.Червова).

Життєпис: З 1984 року працює на посаді викладача, згодом ‑ доцента, професора кафедри струнно-смичкових інструментів та композиції Львівської державної консерваторії (нині Музична академія ім.М.Лисенка). З його класу виходять професійні інструменталісти та композитори, лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Веде активну громадську та творчу діяльність Член Національної спілки композиторів України (з 1987 р.).

Лавреат Національного конкурсу віолончелістів ім.М.Лисенка (1974 р.), премії ім.Л.Ревуцького (1990 р.), премії ім.Б.Лятошинського (2000 р.), лауреат обласної премії «Львівська Слава» (2002 р.). Член Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (з грудня 2016 року).

Твори: «Камерна музика» (для 21 інструмента, 1987 р.), Музика до телефільму «Меланхолійний вальс» за мотивами повісті Ольги Кобилянської (1990 р.) «Скарга терну» (кантата для голосу з камерним оркестром на тексти Б.-І.Антонича, 1991 р.), «Спів для рівнодення» (на слова Сен-Жон Перса для сопрана, баритона та камерного ансамблю, 1991 р.), Забута земля за мотивами новел Василя Стефаника для симфонічного оркестру і сопрано (1992 р.), Мисливець Ґракх на тексти Франца Кафки для баритона і камерного оркестру (1993 р.), Соната чекання для віолончелі, фортепіано і чотирьох мелодичних голосів (1993 р.), «Musique pour Recherche» (для камерного ансамблю, 1996 р.), «Anticipation Sonata» (для віолончелі, фортепіана та 4-х мелодичних голосів), «Тан Гопак» (для фортепіано, струнних інструментів та ударних, 1994 р.), «Палімпсести» (для скрипки, хору та симфонічного оркестру на біблійні тексти (старогрецькою мовою) та вірші В.Стуса), «Музика для споминів, нових притч та проповідей» (для сопрано, баритона та симфонічного оркестру на тексти Ніканора Парри в українському перекладі Б.Бойчука, 1997-2001), «...вузли життя, немов вузли пташиних льотів...» (Б.-І.Антонич) для флейти, гобоя, альта, віолончелі та фортепіано (2001 р.), «Музика з Книги Стайнених Просторів та Елегії для Птаха Сяйва" (для віолончелі, фортепіано та двох струнних квартетів, 2000), «Благовіщення» (для скрипки, хору та струнного оркестру), 2003 р.), «Lieder jenseits der Menschen» (4 пісні для мецо-сопрано та струнних на тексти П.Целяна, 2004 р.), «Пісні потойбіч людей» для меццо-сопрано, фортепіано і струнних (2004 р.), «Диптих» для хору a'cappella на тексти Т.Шевченка, «Золотий гомін» Цикл хорових творів a cappella на тексти П.Тичини та ін.

Володіє польською, анґлійською мовами.