Офіційний веб-сайт

КУБАНСЬКИЙ КОЗАЧИЙ ХОР

 

Кубанський козачий хор

(Державний Кубанський козачий хор)

Шевченківська премія 1990 року (художній керівник В. Г. Захарченко) за визначну роботу по збиранню та дослідженню українських народних пісень і танців, пропаганду їх у концертній діяльності у нашій країні та за кордоном.

Заснований 1937 року українським хоровим диригентом, музичним етнографом і композитором Г. М. Концевичем.

В репертуарі хору —- укр. фольклорні перлини: народні пісні «Ти ж мене підманула», «Поза лугом зелененьким», «Лугом іду, коня веду», «Гей, воли, чого ви стали», «Закувала зозуленька», «Насіяла баба конопель», «Пішла мати до роду гуляти», «Калина-малина, чом не розцвітаєш», «Проводжала мати сина у солдати», «Ой чого ж я сьогодні сумую», всі записані у 1976-1984 роках на фірмі «Мелодія» на платівки. Серцевиною українського  репертуару в колективі є пісні на слова Тараса Шевченка і про нього: «Плавай, плавай, лебедонько!», «Ой чого ж ти почорніло, зеленеє поле», «Ой чого ж я сьогодні сумую», «Не щебечи, соловейку», «Нащо мені чорні брови», «Думи мої, думи мої...», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт», пісня «Спи, Тарасе, батьку рідний» на слова О. Кониського звучить як урочиста дума во славу Т. Г. Шевченка.

У програмі Кубанського козачого хору й танцювальні номери з використанням українських танців: «На кордоні», «Ідуть мазури», «Кубанський повзунець», «Гуляли в кубанській станиці» та ін. При Кубанському козачому хорі працює дитяча студія для дітей молодшого і середнього віку. Хор - лауреат Першого і Другого оглядів-конкурсів професійних народних хорів Росії (1975 р., 1989 р.), дипломант міжнародного фольклорного фестивалів у Франції, Югославії.