Офіційний веб-сайт

Концертна програма «Та не однаково мені»

Автор(-и): Юрій Курач / Розділ:

Концертна програма «Та не однаково мені», автор: Юрій Курач, рік оприлюднення: 2021.

Висунуто Всеукраїнським Товариством «ПРОСВІТА» імені Тараса Шевченка.

 

Концертна програма «Та не однаково мені» Юрія Курача

 

Концертна програма «Та не однаково мені» є синтезом популярних та маловідомих творів українських композиторів на вірші Тараса Шевченка разом із художнім читанням поезій великого Кобзаря. До програми входять кращі зразки української музичної класики, що представлені творчістю Кирила Стеценка, а саме музично-драматичною виставою «Гайдамаки». Унікальність цього твору полягає в тому, що створювався він когортою передових діячів українського мистецтва 20-х років минулого сторіччя. Театральною трупою «Молодого театру» на чолі з видатним українським режисером Лесем Курбасом та композитором Кирилом Стеценком, готувалась вистава «Гайдамаки», прем'єра якої з ідеологічних міркувань радянської влади не відбулась та була забороненою. До редагувань та доповнень вистави долучались провідні композитори минулого століття: М. Вериківський написав хор «Ой, гоп, таки так», Р.Глієр зробив музичну оркестровку. Після багаторічного забуття твір відновлено, перекладено для капели бандуристів та репрезентовано у програмі «Та не однаково мені».

Програму цікавою та особливою роблять твори видатних українських композиторів О. Білаша (два хори з опери «Гайдамаки»), Лесі Дичко («Рапсодія»), їхні хорові твори в перекладі для капели бандуристів знайшли нове трактування та концертне життя.

Ліричністю, задушевністю та сентиментальністю програму доповнюютьтвори В.Грицишина «Зоре моя вечірняя», І.Поклада «Посміхнися доле», К.Стеценка «Серенада». Драматично і трагедійно вплітаються в програму дума «Сліпий» Ф.Глушка, «Ой, по горі роман цвіте» І.Кушплера, «Сирота» О.Тищенка, «Ой, три шляхи широкії» Я.Степового. Героїчні образи та непоборність козацького духу лунають в українських народних піснях «Гей, літа орел» та «Встає хмара з-за лиману». Світлі оптимістичні та радісні герої постають у творах О. Тищенка «Зацвіла в долині червона калина» та українській народній пісні «У перетику ходила».

Цілісно та органічно музичні композиції звучать з відібраними для програми поезіями Т.Шевченка, такими як: «Чигрине,Чигрине...», «Минають дні, минають ночі», уривками з поем «Гайдамаки», «Чернець» у неперевершеному виконанні Героя України, народного артиста України Анатолія Паламаренка.

Програма «Та не однаково мені» є втіленням культурного надбання нашої держави, яку об'єднує творчий спадок велично постаті видатного українського поета, художника, громадського діяча Тараса Шевченка.

 

З подання Всеукраїнського Товариства «ПРОСВІТА» імені Тараса Шевченка

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA