Офіційний веб-сайт

Концертні програми Національного культурно-мистецького проекту: «Три С: Скорик–Станкович–Сильвестров»

Автор(-и): Олександр Пірієв / Розділ:

Концертні програми Національного культурно-мистецького проекту: «Три С: Скорик–Станкович–Сильвестров», виконавець: О.Пірієв, рік оприлюднення: 2016.

 

Участь Олександра Пірієва у концертній програмі Національного культурно-мистецького проекту: «Три С: Скорик – Станкович – Сильвестров»

 

Віолончеліст Олександр Пірієв належить до українських митців нового покоління. У його виконавській діяльності, яка триває вже понад 15 років, найбільша увага приділяється вітчизняній сучасній академічній музиці та її представникам.

За короткий час, в межах останніх п'яти років, Олександру Пірієву вдалося значно розшити аудиторію слухачів академічної музики в України пропагуючи твори сучасних українських композиторів. Це насамперед, Мирослав Скорик, Євген Станкович, Валентин Сильвестров, Ганна Гаврилець, Богдана Фроляк, Ігор Щербаков та багато інших.

Невід'ємними аспектами промоції вітчизняної культури є численні концерти Олександра Пірієва у якості соліста в Україні та за її межами, зокрема в таких країнах Азербайджан та Китай.

Унікальним явищем, сьогодні вже з історичної точки зору, слід вважати Національний культурно-мистецький проект «ТРИ С: Скорик-Станкович-Сильвестров». Його ініціатором та виконавцем ключових творів став саме Олександр Пірієв. "ТРИ С" - це три "кити" сучасної української академічної музики - композитори Мирослав Скорик, Євген Станкович та Валентин Сильвестров. Кожному з цих митців належить окрема сторінка історії музичної України, і відповідно окремий етап у проекті "ТРИ С", який тривав упродовж 2016-2017 років та ознаменувався концертами на кращих сценах у Києві, Львові, Харкові, Одесі, Івано-Франківську, Вінниці, Чернівцях у кількості понад 20. Важливо, що у цих концертних програмах, були презентовані два масштабні твори - Олександр Пірієв став першим виконавцем Концерту №2 для віолончелі з оркестром Мирослава Скорика та Концерту №2 для віолончелі з оркестром Євгена Станковича.

Проект "ТРИ С" слід цілком вважати новим форматом промоції найкращих досягнень сучасної українського музичного мистецтва з вражаючим масштабом. В результаті цих концертних програм у різних регіонах України наша музична класика отримала дуже широку аудиторію. І показово, що цей соціально спрямований проект із чітко окресленою концертною місією отримав численні відгуки у національних та регіональних ЗМІ: телебачення, радіо, друковані та електронні видання.

Невід'ємним фактом у реалізації цього проекту стала участь провідних колективів України. Зокрема: симфонічний оркестр Українського Радіо (диригент В.Шейко), Національний Одеський філармонійний оркестр (диригент X.Ерл), симфонічний оркестр Львівської філармонії (диригент Т.Криса) симфонічний оркестр Харківської філармонії (диригент Ю.Янко), симфонічний оркестр Чернівецької філармонії (диригент Й.Созанський), Хорова капела Українського Радіо (диригент Ю.Ткач), Камерний хор "Київ" (диригент М.Гобич). Це дозволило реалізувати проект "ТРИ С" на найвищому професійному виконавському рівні та допомогло сформувати нову слухацьку аудиторію і розширення шанувальників саме музичної культури України.

 

З подання члена Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Віктора Плоскіни

 

Коментарі