Офіційний веб-сайт

Концертні програми «Українська скрипкова соната», «Скрипкова музика Шостаковича», «Галицька скрипкова мініатюра»

Автор(-и): Лідія Шутко, Олександр Козаренко / Розділ:

 

Концертні програми «Українська скрипкова соната», «Скрипкова музика Шостаковича», «Галицька скрипкова мініатюра» у виконанні інструментального дуету у складі н.а.України Лідії Шутко (скрипка) та з.д.м.України Олександра Козаренка (фортепіано). Висунуто на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка у номінації «Музичне мистецтво» Маріупольською камерною філармонією.

 

Творча характеристика інструментального дуету Лідія Шутко (скрипка) - Олександр Козаренко (фортепіано)

 

Дует Народна артистка України Лідія Шутко (скрипка) - заслужений діяч мистецтв України Олександр Козаренко (фортепіано) висувається на здобуття Національної премії ім.Т.Шевченка за концертні програми останніх років та з нагоди 25-ліття діяльності.

Творчий дует було започатковано у 1994 році, який взяв за основу репертуару твори сучасних українських композиторів.

Серед концертних програм дуету особливо відзначені публікою та критикою три концертні програми. «Галицькі скрипкові мініатюри» - віртуозність гри доповнюється особливою автентичністю виконання. Лідія Шутко є першою виконавицею цих творів, багато з яких присвячені їй композиторами: СЛюдкевич, М.Скорик, М.Колеса, О.Козаренко. Програма записана на Українському радіо та телебаченні та вийшла у світ на трьох компакт дисках.

«Українська скрипкова соната» - це панорама жанру від сонати Б.Лятошинського через дві сонати М.Скорока до сонати О.Козаренко, написаної до бОти ліття Л.Шутко та їй присвяченої. З цією програмою дует виступав у Кракові, Єрусалимі, Будапешті, Мюнхені, Києві, Львові, Маріуполі.

Унікальним явищем стало виконання дуетом програми «Скрипкової музики Д.Шостаковича», яка поєднує у собі єдину сонату композитора для скрипки, першими виконавцями якої було Д.Ойстрах (скрипка) та С.Ріхтер (фортепіано). Лідія Шутко вивчила цю сонату під керівництвом Давида Ойстраха. Програма включає «Фантастичні танці», «Прелюдії» та шість скрипкових дуетів у супроводі фортепіано, створених Шостаковичем з музики до кінофільму «Овод». Ця програма була з успіхом виконана в Мюнхенській філармонії, Краківській академії музики та Національній музичній академії ім.П.Чайковського у Києві.

Особливу увагу слід звернути на гастрольну діяльність дуету «Л.Шутко - О.Козаренко». За чверть століття дует виступав чи не у всіх містах України, Польщі, Німеччині, Ізраїлю: Київ, Львів, Одеса, Харків, Дніпро, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Коломія, Ужгород, Мюнхен(філармонія), Будапешт (посольство України до 100-річчя дипломатичної місії), Хельсинки, Краків, Варшава. Єрусалим.

Багаторічна дружба пов'язує дует «Лідія Шутко - Олександр Козаренко» з містом Маріуполь, куди понад 20 років дует приїжджає з сольними концертами та з концертами камерного оркестру «Ренесанс» маріупольської камерної філармонії. Народна артистка України Лідія Шутко та заслужений діяч мистецтв України Олександр Козаренко є постійними членами журі Міжнародного конкурсу молодих виконавців з оркестром «Музичний листопад», який проходить вожені 10 років поспіль.

Концертні програми дуету - це явище, яке носить просвітний характер. Вони виховують публіку, духовно збагачують її, стають взірцем виконання сучасної класичної музики, мають багато рецензій та відгуків провідних вітчизняних та зарубіжних музикознавців та музичних критиків.

«Це було справжнє откровення музикантів. Складалося враження, що музика матеріалізується на очах і шалена енергетика артистів заповнює весь простір» (Юрій Чекан, доктор мистецтвознавства, професор).

 

Директор Маріупольської камерної філармонії,

Головний диригент камерного оркестру

Заслужений діяч мистецтв України

Василь Крячок

 

Директор департаменту культурно-громадського

Розвитку Маріупольської міської ради

Діана Трима

Олександр Козаренко (фортепіано), Лідія Шутко (скрипка)
Олександр Козаренко (фортепіано), Лідія Шутко (скрипка)
Коментарі